alexa Breitling | Superocean | Automatic | Slow Motion | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Superocean Automatic “Slow Motion”

Breitling, 1960’lı yıllara damgasını vuran Superocean Slow Motion Chronograph modelinden esinlenerek tasarladığı yeni dalgıç koleksiyonunu tanıttı. 

breitling-superocean-automatic-slow-motion-1.jpg

Modasının asla geçmeyeceğine ikna olduğumuz Heritage akımı saat dünyasını kasıp kavurmaya devam ediyor. Popülerlikte sınır tanımayan bu akımın yeni üyesi, Breitling’ten geliyor. Havacılık temalı modelleri kadar profesyonel kullanıma uygun dalgıç saatleri ile de tanınan marka, tasarım detaylarını 1960lar’dan alan yeni(!) model ailesi ile saat severleri bir kez daha selamlıyor.

breitling-superocean-automatic-slow-motion-2.jpg

Köklü marka, yakın zamanda Chronomat ve Navitimer model aileleri ile uygulayıp başarılı olduğu retro-inspired formülünü bu sefer Superocean ürün grubuna uyguluyor.

breitling-superocean-automatic-slow-motion-3.jpg 

Yeni model ailesi ilham kaynağı olarak markanın 1960’lı yıllarda tanıttığı Superocean Slow Motion Chronograph Ref: 2005 modelini kullanıyor. Geniş ve köşeli indeksleri, kalın akrep/yelkovanı ve uç kısmında dev bir kare bulunan saniye kolu ile hafızalara kazınan model, yeni koleksiyonda üç-kollu formatta hayat buluyor. 

breitling-superocean-automatic-slow-motion-4.jpg

Breitling Superocean Automatic “Slow Motion”, aynı tasarım dilini kullanan ancak sadece renk veya materyal değil, kasa boyutu açısından da zengin alternatifler sunan geniş bir koleksiyon olarak karşımıza çıkıyor. 

breitling-superocean-automatic-slow-motion-5.jpg

Öncelikle koleksiyonda 36mm, 42mm, 44mm ve 46mm olmak üzere dört farklı kasa seçeneği yer alıyor. Paslanmaz çelik, çelik/18K pembe altın ve bronz alternatifleri bulunan kasaların hepsi, 300 metre su basıncına dayanıklı üretiliyor. Kalın boynuz tasarımı, Breitling imzalı iri kurma kolu ve seramik mineli dalgıç bezeli gibi ortak unsurları paylaşan kasalar, hem retro hem de sportif görüntüleriyle göz dolduruyor.

breitling-superocean-automatic-slow-motion-6.jpg breitling-superocean-automatic-slow-motion-7.jpg

Yeni koleksiyona, kasa ebadı, malzeme ve üretim adedine göre özel kombinlenmiş, rengarenk kadranlar eşlik ediyor. Kahverengi, turuncu, yeşil, mavi, beyaz ve siyah alternatifleri bulunan kadranlar, Super-LumiNOVA dolgulu oversized bileşenleri ile her tür ışık altında mükemmel okunabilirlik vadediyor. Vintage esintiler taşıyan kadranlar, tarih penceresinin bulunmayışı sayesinde mutlak simetriden hoşlanan kullanıcılara da yeşil ışık yakıyor.

breitling-superocean-automatic-slow-motion-8.jpg breitling-superocean-automatic-slow-motion-9.jpg

16 farklı referansa ev sahipliği yapan yeni model ailesi gücünü, Breitling Caliber 17 mekanizmadan alıyor. ETA 2824-2 temel alınarak tasarlanan COSC sertifikalı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. 

breitling-superocean-automatic-slow-motion-10.jpg

Paslanmaz çelik bileziğin yanında farklı renklerde kauçuk kayış seçenekleri de bulunan modeller 4350 EUR ile 6400 EUR arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.

Benzer Haberler