alexa Breitling | Top Time | Deus | Chronograph
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Top Time Deus Chronograph II

Breitling ve Avustralyalı motosiklet ve sörf malzemeleri üreticisi Deus Ex Machina, 2021'deki iş birliğinin ardından, Top Time Deus modelinin yeni versiyonunda yeniden bir araya geldi.

breitling-top-time-deus-chronograph-ii-1.jpg

Sadece 2000 adet ile limitli üretilen model, Deus’un özgün tasarım detaylarının yanı sıra, Breitling’in 1960lı yıllarda piyasaya sürülen orijinal Top Time modelinde gönderme yapan unsurlarıyla da dikkat çekiyor.

breitling-top-time-deus-chronograph-ii-2.jpg breitling-top-time-deus-chronograph-ii-3.jpg

Şık model, 41 mm x 51,5 mm x 14,2 mm ölçülerinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Tamamı parlak yüzeylerden oluşan sportif kasa, Breitling logolu, yassı kurma kolu ve piston tarzı kronograf butonları ile modelin retro havasını öne çıkarıyor. Kasanın ön yüzünde, ince bezelin çevrelediği, hafif bombeli safir kristal cam bulunuyor. Arka tarafta ise, üzerinde motosiklet yarışçısı gravürü bulunan, çelik kapak görev yapıyor. 

breitling-top-time-deus-chronograph-ii-4.jpg

Yeni modele, orijnal versiyona uygun şekilde tasarlanmış, Bi-Compax kronograf dizilimli kadran eşlik ediyor. Açık mavi ve beyaz tonlarının hakim olduğu kadranın takimetrik skalasında göze çarpan kırmızı ve turuncu detaylar ise, şimşek şeklinde tasarlanmış saniye kolu ile birlikte, modelin sportif ruhuna vurgu yapıyor.

breitling-top-time-deus-chronograph-ii-5.jpg

Breitling Top Time Deus Chronograph II gücünü, COSC sertifikalı Caliber 23 mekanizmadan alıyor. Bi-Compax kronograf özelliki otomatik mekanizma tam kurulumda 48 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

breitling-top-time-deus-chronograph-ii-6.jpg

Spor-retro teması ile beğeni toplayan modele, beyaz dikişlerle süslenmiş, perfore dana derisi kahverengi kayış ve Breitling imzalı çelik toka eşlik ediyor.

Benzer Haberler