alexa Top Time | Ref: 815| Breitling | Top Time Triumph | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Top Time Triumph

Breitling, ünlü İngiliz motosiklet markası Triumph ile iş birliği içinde tasarladığı yeni Top Time modelini tanıttı.

breitling-top-time-triumph-2.jpg breitling-top-time-triumph-3.jpg

120 yıldır faaliyetlerine devam eden ve özellikle Cafe Racer konsepti motosikletleri ile tanınan Triumph, Breitling’in 1960lı yıllardan esintiler taşıyan yeni modeline ilham kaynağı oluyor.

Şık model, Top Time ürün grubundaki diğer modellerden aşina olduğumuz özelliklere ev sahipliği yapıyor. 41mm çapında ve 14.27mm yüksekliğinde tasarlanan kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. Breitling imzalı kurma kolu ve piston tarzı kronograf butonlarıyla donatılan retro esintili kasanın arka yüzünde Triumph motosikletlerine gönderme yapan bir de illüstrasyon yer alıyor.

breitling-top-time-triumph-4.jpg breitling-top-time-triumph-5.jpg

Yeni modelin bariz ayırt edici özelliği olan kadran, buz mavi zemin rengiyle geliyor. Breitling bu renk tonu için, 1951 senesinde üretilen Triumph Thunderbird 6T modeline ve 1970 tarihli ultra-nadir Top Time Ref: 815 modeline ilham kaynağı olarak kullandığını belirtiyor. Lakin kadrana bakar bakmaz hemen hepimizin aklına o malum Amerikalı mücevher markası geliyor. Bi -Compax kronograf tasarımına sahip kadranda yer alan sayaçlar, kenarları yuvarlatılmış formlarıyla klasik gösterge panellerini anımsatıyor. Saat 6 hizasında modelin tematik özelliğine vurgu yapan Triumph logosu göze çarpıyor.

breitling-top-time-triumph-12.jpg breitling-top-time-triumph-13.jpg

Şık modele, perfore delikli racing tarzı siyah dana derisi kayış ve Breitling imzalı paslanmaz çelik toka eşlik ediyor.

breitling-top-time-triumph-11.jpg

Benzer Haberler