alexa HMAF-ARROW-D | HMAF-BROADSWORD-D | HMAF-ARGONAUT-D | Arrow | Broadsword | Argonaut | Armed Forces | Bremont | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bremont Armed Forces Collection

Saat endüstrisinin nadir İngiliz menşeli markalarından Bremont, İngiltere Savunma Bakanlığı ile işbirliği içinde tasarladığı yeni koleksiyonunu tanıttı.

bremont-armed-forces-collection-1.jpg

Son yıllarda farklı ürün gruplarında çıkarttığı yeni modellerle kendinden bir hayli söz ettiren Bremont’un, özellikle askeri temalı saatler konusunda hatırı sayılır bir geçmişi var. İngiltere Savunma Bakanlığı’nın resmi saat tedarikçisi unvanının da sahibi olan marka, aynı zamanda Kraliyet Donanması, İngiltere Ordusu ve Kraliyet Hava Kuvvetleri gibi kurumlara da saat sağlamaya hazırlanıyor.

bremont-armed-forces-collection-2.jpg

Yeni tanıtılan Bremont Armed Forces Collection ürün grubunda üç farklı model yer alıyor. Modelleri incelemeden önce koleksiyon ortak tasarım ve teknik diline dair özelliklerden bahsedelim. Koleksiyonda yer alan tüm modeller C.O.S.C sertifikasyonuna sahip otomatik mekanizmalar ile hayat buluyor.

bremont-armed-forces-collection-4.jpg

Her üç model de Bremont’u sembol detaylarından iki parçalı tasarlanmış modüler kasa ile sunuluyor. Yine markanın geçmiş modellerinden aşina olduğumu sertleştirilmiş paslanmaz çelikten üretilen kasaların ön yüzlerinde çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar, arka yüzlerinde ise İngiltere Savunma Bakanlığı’na ait amblem bulunan masif paslanmaz çelik kapaklar yer alıyor.

bremont-armed-forces-collection-3.jpg

bremont-armed-forces-collection-7.jpg bremont-armed-forces-collection-8.jpg

Yeni modeller, yeşil ve mavi olmak üzere iki farklı kanvas ve bir de siyah renkte kauçuk kayış opsiyonları ile tercih edilebiliyor.

Broadsword

Koleksiyonun görünüm anlamında en klasik modeli diyebileceğimiz Broadsword, 40mm çapında tasarlanmış bir kasa içerisinde geliyor. 100 metre / 10 bar su basıncına dayanıklı tasarlanan kasa, üç kollu bir mekanizmaya ve tarih göstergesinin yanında bir de saat 6 hizasına konumlandırılmış küçük saniye göstergesi bulunan mat siyah kadrana ev sahipliği yapıyor.

bremont-armed-forces-collection-5.jpg

Arrow

Koleksiyonun direkt havacılık temalı modeli olan Arrow ise son dönemde farklı markaların ürün grubunda yer verdiği tek tuş kronograf özelliği taşıyor. Saat 3 ve 9 hizasına yerleştirilmiş sayaçları ile klasik Bi-Compax diziliminde tasarlanan mat siyah kadran kırmızı uçlu saniye kolu ve siyah zeminli tarih diski ile Retro bir görüntü sunuyor. Arrow, 100 metre/10 bar su geçirmezlik değerine sahip, 42mm çapında bir kasa ile sunuluyor.

bremont-armed-forces-collection-6.jpg

Argonaut

Koleksiyonun son modeli Argonaut ise çift ayar kolu ve içten dönebilen dalgıç bezeli ile yine klasik kompresör tarzı modellerden ilham alıyor. 42mm çapında ancak bu sefer tasarımına yakışır şekilde 300 metre / 30 bar su basıncına dayanıklı tasarlanmış bir kasa ile gelen modele, mat siyah zemin üzerine farklı renk tonlarıyla işaretlenmiş kolların görev yaptığı siyah kadran eşlik ediyor.

bremont-armed-forces-collection-9.jpg

Benzer Haberler