alexa 102980 | Lvcea | Bulgari | Automatic Stainless Steel | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Lvcea Automatic Stainless Steel & Gold (Ref. 102980)

bulgari-logo-new.png

Geleneksel lüks saatçiliğin değişmez isimleri arasındaki yerini her geçen gün daha sağlamlaştıran Bulgari, 2014 senesinde ürün grubuna eklediği Lvcea model ailesi ile inceleme köşemizin konuğu oldu.

102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-1.jpg

Markanın 2014 yenilikleri arasında yer alan koleksiyon, aynı yıl düzenlenen Baselworld fuarı bünyesinde saat severlerin beğenisine sunulmuş ve aldığı olumlu geri dönüşler ile sezonun en beğenilen kadın saatleri arasında yer almıştı. Özgün tasarımı ve zarif hatlarıyla markanın tasarım konusunda geldiği noktayı vurgulayan genç model ailesi, koleksiyonun bayrak gemisi versiyonları arasında yer alan Ref. 102980 versiyonu ile mercek altında.

102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-12.jpg

Lvcea Koleksiyonu’nda alçak gönüllü ve sportif duruşuyla hemen her kıyafete eşlik edebilecek paslanmaz çelik modellerden, tamamı pırlantalarla süslenmiş kadranları ve bezelleri ile göz kamaştıran versiyonlara rastlamak mümkün. İnceleme için seçtiğimiz Ref. 102980 ise bu iki uç noktanın ortasında yer alıyor.

102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-2.jpg

Model 33mm çapında hazırlanmış yuvarlak bir kasa içerisinde sunuluyor. Bi-Color konsepte uygun şekilde tasarlanan kasanın ön yüzünde yer alan bezel ve ayar kolu 18K pembe altından üretilmiş. Parlak kesim pırlanta taşlarla süslenen bezele, pembe kaboşon kesim taş ve yine pırlantayla süslenmiş ayar kolu eşlik ediyor. 50 metre su basıncına dayanıklı üretilen kasanın ön ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor.

102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-6.jpg

102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-7.jpg 102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-8.jpg

İnceleme için seçtiğimiz model, güneş ışını zemin deseni ile hazırlanmış parlak mavi bir kadran ile geliyor. Merkezden dışarı doğru gelen çizgiler ve aynı yönde koyulaşan degrade zemin ile oldukça göz alıcı bir duruş sergileyen kadrana, bezel ve ayar kolunda olduğu gibi, 18K pembe altın ve parlak kesim pırlantadan oluşan 11 adet saat markörü eşlik ediyor. Saat 3 hizasında ise beyaz zemin üzerine siyah font ile hazırlanmış tarih diskine ev sahipliği yapan pencere yer alıyor. Bu arada hatırlatmakta fayda var; bu versiyon markanın stratejik ortakları için özel olarak üretildiğinden, Bulgari resmi sitesinde ve markanın butiklerinde yer almıyor.

102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-3.jpg

102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-5.jpg 102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-4.jpg

Modelin içerisinde markanı kendi tasarımı ve üretimi olan, otomatik kurgulu mekanizma görev yapıyor. Saat, dakika ve saniye fonksiyonlarının yanı sıra bir de tarih özelliği bulunan mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-9.jpg 102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-10.jpg

Bulgari Lvcea Automatic Stainless Steel & Gold (Ref. 102980) modelinin en dikkat çekici özelliklerinden biri de şüphesiz metal bileziği. Markanın mücevher konusundaki eşsiz tecrübesine ve yaratıcılığına güzel bir örnek olan bilezik, paslanmaz çelik üzerine 18K pembe altın detaylarla üretilmiş. Markanın Serpenti ve Tubogas konseptlerinden izler taşıyan bilezik, ergonomik yapısıyla zarif bileklerde bile konforlu kullanım olanağı sunuyor. Bileziğin uç kısmında ise Bulgari imzalı katlanır klips görev yapıyor.

102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-11.jpg

Bulgari ürün grubu içerisinde oldukça genç bir koleksiyon olan Lvcea, özgün tasarımı ve hemen her zevke hitap edebilecek zenginlikte model alternatifleri ile Bulgari klasikleri arasında yer almaya aday görünüyor.

102980-bulgari-lvcea-automatic-stainless-steel-gold-13.jpg

Benzer Haberler