alexa Bulgari 2018 Yenilikleri | Octo | Finissimo | Carbon | Baselworld 2018 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater Carbon

bulgari-logo-new.png

Baselworld 2018’in en çok konuşulan isimlerinden biri de İtalyan asıllı ünlü marka Bulgari oldu. Dört yıldır aralıksız rekor kıran modellere imza atanın marka tamamı karbon malzemeden üretilmiş yeni modeli Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater Carbon ile sayfalarımıza konuk oldu.

bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-carbon-3.jpg

Son yıllarda saat sektöründe yaptığı yatırımlar kadar birbiri ardına kırdığı rekorlar ile de adından sıkça söz ettiren Bulgari, bu sene de Baselworld fuarının yıldız isimleri arasında yerini aldı. Yine pek çok yeni model ile fuarda boy gösteren markanın ağır topu ise şüphesiz dünyanın en ince Tourbillon özellikli modeli unvanını kazanan Bulgari Octo Finissimo Tourbillon Automatic oldu. Yakın zamanda detaylı incelemesini paylaşacağımız modele geçmeden önce markanın Baselworld yenilikleri arasında büyük ilgi gören bir diğer model Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater Carbon’u sizler için mercek altına aldık.

bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-carbon-1.jpg

Öncelikle Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater Carbon için “yepyeni” bir model demek pek de doğru olmaz zira markanın rekor kıran modelleri arasında yer alan bu yeni saat aslında geçtiğimiz yıllarda tanıtılan ve dünyanın en ince Minute Repeater özellikli modeli unvanını taşıyan saatin yeni bir versiyonu. Bu versiyonu önceki modelden farklı kılan özelliği ise tamamen karbon malzemeden yapılmış olması.

bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-carbon-4.jpg

Modelin 40mm çapında tasarlanmış Octo Koleksiyonu tarzı kasası tamamen ultra-hafif Carbon Thin Ply malzemeden üretilmiş. Sadece 6.85mm kalınlığı ile dünyanın en ince elden kurmalı Minute Repeater modeli unvanını taşıyan modele ev sahipliği yapan kasa, ultra-hafif karbon alaşımı sayesinde 47 gram gibi bir toplam ağırlığa sahip. Ön yüzde yer alan karakteristik bezel ve arka kapağı da aynı karbon alaşımdan üretilen kasanın ön kısmında yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmelere dayanıklı safir kristal cam görev yapıyor. Sıkıştırılmış ve ısıl işleme tutulmuş ince karbon yapraklarından oluşan kasanın yapı itibarıyla Minute Repeater melodisini başarıyla dışarıya aktarabiliyor. Bu arada kasanın su geçirmezlik derecesinin de sadece 10M olduğunu belirtelim.

bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-carbon-6.jpg bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-carbon-9.jpg

Yeni modelin kadranı da kasa ile aynı karbon alaşımından üretilmiş. Rhodium kaplı ve Octo Koleksiyonu tarzında hazırlanmış kolların eşlik ettiği kadranda tüm saat indeksleri kadran zemini kesilerek elde edilmiş. Panerai modellerinden hatırladığımız Sandwich kadranları andıran kadranın tek farkı, alt kısımda SuperLumiNOVA fosfor malzemesi ile kaplanmış bir katmanın olmayışı.

bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-carbon-2.jpg

Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater Carbon modelinin içerisinde bir önceki titanyum versiyondan hatırladığımız Caliber BVL 362 görev yapıyor. 3Hz (21.600vph) hızında çalışan elden kurmalı mekanizma tam kurulumda 42 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. 28.50mm çap ve sadece 3.12mm kalınlığı ile dünya rekorunun sahibi olan mekanizma karbon arka kapakta yer alan safir kristal cam bölmeden izlenebiliyor.

bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-carbon-7.jpg

Yeni model, tıpkı kasa bileşenleri ve kadranda olduğu gibi ultra-hafif Carbon Thin Ply malzemeden üretilmiş Octo Koleksiyonu tarzı bilezik ile geliyor.

bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-carbon-8.jpg

Sadece 50 adet ile limitli üretilen model 160.000,00 USD (ABD listesi) etiket fiyatı ile Haziran 2018 itibarıyla vitrinleri süslemeye hazırlanıyor.

Benzer Haberler