alexa 102469 | Bulgari | Octo | Finissimo | Ultranero | Skeleton | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Octo Finissimo Ultranero Skeleton

Bvlgari.jpg

Ünlü İtalyan marka Bulgari’nin lokomotif ürün gruplarından Octo, 2016 senesinde koleksiyona eklenen Octo Finissimo Ultranero Skeleton modeli ile mercek altında.

Bulgari-Octo-Finissimo-Ultranero-102469-3.jpg

Markanın lüks saat konusunda yaptığı yeniliklerin belki de en çok göze çarptığı ürün gruplarından Octo Koleksiyonu, Finissimo Ultranero Skeleton modeli ile bir kez daha inceleme köşemize konuk oldu. Ultranero ürün ailesi içerisinde yer alan model, İtalya’nın en önemli tarihi yapıları arasında yer alan Maxentius Bazilikası’nın tavanlarında göze çarpan oktagon desenlerinden ilham alan karakteristik kasa formunun yanı sıra, ultra-ince yapısı ve iskelet formunda hazırlanmış kadranı ile de dikkat çekiyor.

Bulgari-Octo-Finissimo-Ultranero-102469-5.jpg 

Modelin kasası paslanmaz çelik üzerinde siyah DLC kaplama uygulanarak hazırlanmış. 40mm çapında tasarlanan kasa, sadece 5,75mm’lik kalınlığıyla oldukça iddialı ebatlar taşıyor. Her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların yer aldığı kasanın ön kısmında 18K pembe altından yapılmış bezel yer alıyor. Seramik ile süslenmiş 18K pembe altın ayar tepesinin eşlik ettiği kasa, 30 metre su basıncına dayanıklılık değeri sunuyor.

Bulgari-Octo-Finissimo-Ultranero-102469-6.jpg Bulgari-Octo-Finissimo-Ultranero-102469-7.jpg

Saatin kadranı iskelet formunda tasarlanmış. Pembe altın kolların eşlik ettiği kadranda güç rezerv göstergesi ve küçük saniye alt-kadranlarını temsil eden çemberlerin yanı sıra dış kısımda yer alan saat ve dakika iç bezeli göze çarpıyor. İskelet kadran tasarımının kelimenin tam anlamıyla hakkını veren Finissimo Ultranero Skeleton, kendisine hayat veren mekanizmasını başarıyla gözler önüne seriyor.

Bulgari-Octo-Finissimo-Ultranero-102469-4.jpg

Modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. BLV128SK görev yapıyor. Elden kurgulu olarak tasarlanan 26 taşlı mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda, özellikle 2.35mm kalınlığı göz önüne alındığında, oldukça iddialı bir değer olan 65 saatlik güç rezervi sunuyor. Modelin iskelet tasarımı nedeniyle gayet net bir şekilde izlenebilen mekanizma, koyu tonlarda hazırlanmış köprüleri ve ana gövdesinde yer alan dairesel Cotes de Geneve desenleriyle oldukça endüstriyel bir kompozisyon sunuyor. Modelin yegâne ekstra özelliği olan güç rezerv indikatörü koleksiyonda yer alan diğer versiyonun aksine ön yüzde bulunuyor.

Bulgari-Octo-Finissimo-Ultranero-102469-9.jpg Bulgari-Octo-Finissimo-Ultranero-102469-8.jpg

Bulgari Octo Finissimo Ultranero Skeleton siyah deri kayış ve kasa ile uyumlu şekilde siyah DLC uygulanmış titanyum standart toka ile geliyor. Saatin belirtilen liste fiyatı ise 26,000 CHF.

Bulgari-Octo-Finissimo-Ultranero-102469-10.jpg

İlk tanıtıldığı günden bu yana markanın yenilenen yüzünü temsil eden ve en önemli ürün gruplarından biri haline gelen Octo Koleksiyonu altında yer alan model, özellikle endüstriyel bir hava veren iskelet kadranı ve oldukça ince boyutuna rağmen 65 saat gibi etkileyici bir güç rezervi sunan in-house mekanizmasıyla dikkat çekiyor. Bulgari Octo Finissimo Ultranero Skeleton ve Bulgari ürün grubunda yer alan diğer modelleri görmek için markanın Zorlu Center AVM’ de yer alan görkemli butiğine uğramanız yeterli.

Bulgari-Octo-Finissimo-Ultranero-102469-11.jpg Bulgari-Octo-Finissimo-Ultranero-102469-12.jpg

Bulgari-Octo-Finissimo-Ultranero-102469-13.jpg

Benzer Haberler