alexa Bulgari 2021 Yenilikleri | Yeni Octo Roma | Geneva Watch Days 2021 Yenilikleri
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Octo Roma Central Tourbillon Papillon

Bulgari, merkezi Tourbillon özelliği ile donatılmış yeni modeli ile bu klasik komplikasyona yeni bir bakış açısı getiriyor.

bulgari-octo-roma-central-tourbillon-papillon-1.jpg

Aslında tam manasıyla ihtiyaç nedeniyle ortaya çıkan Tourbillon, bugün geleneksel saatçiliğin sembol detaylarından biri olma özelliğini taşıyor. Çalışma prensibi itibarıyla aynı amaca hizmet etmekle birlikte, Tourbillon da kendi içinde farklı tiplere ayrılıyor. Bunların içerisinde belki de en az gördüğümüz merkezi Tourbillon, bugün Bulgari’nin yeni Octo Roma Central Tourbillon Papillon bir kez daha hayat buluyor.

bulgari-octo-roma-central-tourbillon-papillon-2.jpg bulgari-octo-roma-central-tourbillon-papillon-3.jpg

Tourbillon’u merkeze konumlandırmak çok tercih edilen bir tarz değil. Bunun nedeni de akrep ve yelkovanı üzerine sabitleyecek pimlerin olmamasından kaynaklanıyor. Bulgari ise bu soruna bulduğu dahiyane çözümle göz dolduruyor.

bulgari-octo-roma-central-tourbillon-papillon-4.jpg bulgari-octo-roma-central-tourbillon-papillon-5.jpg

Öncelikle modelin kadranında akrep bulunmuyor. Saati gösterme görevini, saat 12 konumuna yerleştirilmiş, 24 saatlik Jumping Hour göstergesi üstleniyor. Dakikayı gösterme ise çok daha karmaşık ancak bir o kadar da dahiyane bir çözüm içeriyor. Dakikalar, kadran üzerinde 3:00'den 9:00'a kadar 180º'lik bir alanda gösteriliyor. Kadranda iki adet dakika kolu bulunuyor. Herhangi bir zamanda, bunlardan biri dışa dönük olacak şekilde döndürülüyor ve aynı zamanda dakika çizgisi üzerinde konumlandırılıyor. Bu kol, saati geçen dakikaları gösteriyor. Her ikisini de taşıyan diskin karşısındaki diğer kol ise 90º döndürüldüğünden, 12:00 pozisyonunu geçerken saat göstergesinin önünü kapatmıyor. Saat değiştiğinde, iki yelkovan da dönüyor, böylece dakika skalasının başındaki yelkovan saati geçen dakikaları gösteriyor.

bulgari-octo-roma-central-tourbillon-papillon-6.jpg

Saatin diğer özelliklerine gelecek olursak; yeni model 41mm çapında tasarlanmış ve 18K pembe altından üretilmiş kasa ile geliyor. Kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar görev yapıyor.

bulgari-octo-roma-central-tourbillon-papillon-7.jpg

Modele, markanın in-house tasarlayıp ürettiği Caliber BVL 332 hayat veriyor. Elden kurmalı mekanizma, tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

bulgari-octo-roma-central-tourbillon-papillon-8.jpg

Bulgari Octo Roma Central Tourbillon Papillon siyah timsah derisi kayış ile geliyor.

bulgari-octo-roma-central-tourbillon-papillon-9.jpg

Benzer Haberler