alexa 103231 | Tourbillon Sapphire Malachite | Octo Roma | Bulgari | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Octo Roma Tourbillon Sapphire Malachite (Ref. 103231)

Mücevher saat konseptinin en çekici modeliyle tanışın... Karşınızda Bulgari Octo Roma Tourbillon Sapphire Malachite!

103231-bulgari-octo-roma-tourbillon-sapphire-malachite-1.jpg

‘Bulgari’ deyince aklınızda ne canlanıyor? Mücevherler mi? Çantalar ve aksesuarlar mı? Oteller mi? Veya dünyanın en ince Tourbillon saati mi? Markayı kafanızda nasıl konumlandırdınız bilmiyoruz ama sorunun doğru cevabı, hepsi. Evet, Rolex’i, Patek’i, Audemars Piguet’yi hepimiz seviyoruz. Ancak saatçiliği onlar kadar benimseyip, onu değerli taşlarla donatarak böylesi başarılı (ve itici olmayan) saatlere imza atmak, her markanın harcı değil maalesef.

103231-bulgari-octo-roma-tourbillon-sapphire-malachite-3.jpg

Kabul ediyorum, mücevherleri, değerli taşları seviyorum. Kadın bir saatsever olarak bu değerli taşların saatlerde kullanılması, beni ayrıca mutlu ediyor. Bununla birlikte, her mücevher saatin başarılı olduğunu da söyleyemem. Benim için anahtar unsurlar cesur, dengeli bir tasarım ve saatçilik kültürünün doğru şekilde yansıtılması. Bulgari’nin yeni saati Octo Roma Tourbillon Sapphire Malachite de -çevremden aldığım ve internetten okuduğum yorumlara göre- hem erkeklerden hem de kadınlardan tam not alan mücevher saatler sıralamasına ilk sıralardan giriş yapıyor.

103231-bulgari-octo-roma-tourbillon-sapphire-malachite-4.jpg

Bulgari Octo Roma Tourbillon Sapphire Malachite’in 44mm’lik titanyum kasası, 2017 yılında bizlerle buluşan Octo Roma Tourbillon Sapphire modelini baz alıyor ve Octo Roma koleksiyonunun tasarım kodlarını taşıyor. Kasa yalnızca değerli taşlarıyla değil, mimarisiyle de göz dolduruyor. Bununla birlikte kasa, tek bir malzemeden oluşmuyor. Bezel, boynuzlar ve arka kapak Grado 950 platinden üretilmiş ve baget kesim pırlantalarla süslenmiş. Kasanın kenarları, sütun benzeri tasarımıyla (The Stone of Kings) ‘Kralların Taşı’ olarak da bilinen ve modele adını veren malakit taşıyla tamamlanmış.

103231-bulgari-octo-roma-tourbillon-sapphire-malachite-5.jpg

Saate bir bütün olarak bakıldığında, modelde kullanılan değerli taşlardan ziyade saatin mimarisi, kullanılan renkler ve tasarımın dengesi dikkat çekiyor. Taşların ve platinin zenginliğini yumuşatan bu entegrasyon, Octo Roma Tourbillon Sapphire Malachite’i diğer mücevher saatlerinden daha az gösterişli ve erkekler için daha sevilesi kılıyor.

103231-bulgari-octo-roma-tourbillon-sapphire-malachite-2.jpg

Saatin teknik tarafında da anlatılması gereken çok şey var. Model yalnızca güzel bir yüzden ibaret değil. Lüks saatçilikteki teknik becerisini komplike modelleriyle kanıtlayan Bulgari, Octo Roma Malachite modelinde 18K beyaz altından üretilmiş, kasanın orta bölümüyle eşleşen, markörleri malakitten yapılmış, elden kurmalı, iskeletleştirilmiş ve in-house üretilmiş, tam kurulumda 64 saatlik güç rezervi sağlayan Caliber BVL 206 kullanmış. Mekanizmanın mat kumlama tekniği kullanılmış yüzeyi, teknik görüntüyü güçlendirirken mimarisini de destekleyen bir tasarıma sahip. Modelin diğer bir önemli detayı, tabii ki Tourbillon’u. Uçan Tourbillon, saat 6 konumuna yerleştirilmiş.

103231-bulgari-octo-roma-tourbillon-sapphire-malachite-6.jpg

30 adet ile limitli üretilen Bulgari Octo Roma Tourbillon Sapphire Malachite, malakitin rengiyle eşleşen yeşil timsah derisi kayış ve 18K beyaz altın tokayla tamamlanıyor.

Benzer Haberler