alexa Bulgari | Octo | Ultranero | Americas Edition | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Octo Ultranero Collection

Bvlgari.jpg

İtalyan menşeli ünlü markanın bayrak gemisi koleksiyonlarından olan Octo serisi, Ultranero ürün grubuna bu sene eklenen yeni modeller ile renklendi. 

Koleksiyona eklenen yeni modeller 41mm çapında ve 10.4mm kalınlığında tasarlanmış kasa içerisinde sunuluyor. Başarılı tasarımı sayesinde farklı bilek ölçüleri için bile konforlu kullanım olanağı sunarken iddialı duruşundan da ödün vermeyen kasa, paslanmaz çelik üzerine siyah DLC (diamond like carbon) kaplama tekniği ile üretilmiş. 50M su geçirmezlik değeri sunan kasanın ön ve arka yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmeye dayanıklı safir kristal camlara yer verilmiş. Koleksiyona yeni eklenen Bulgari Octo Ultranero Americas Limited Edition modelinin arka kapağında, Kuzey ve Güney Amerika kıtalarına ait bir illüstrasyonun yer aldığını da ekleyelim.

Bulgari-Octo-Ultranero-Americas-Edition-2.jpg

Koleksiyonda yer alan üç versiyon için üç farklı renk teması düşünülmüş. Tamamı siyah hazırlanmış versiyonun yanında mavi ve kırmızı iki renk teması daha eklenmiş. Kadranda yer alan tüm indeks ve kollar, çalışılan renk temasına uygun şekilde tasarlanmış. 

Modellerin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. BLV191 Solotempo görev yapıyor. Zaman tutma özelliğinin yanı sıra bir de saat 3 hizasına yerleştirilmiş tarih penceresi bulunan mekanizma, 4Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saatlik güç rezervi sunuyor. Seramik rotor bilyeleri ve Cotes de Geneve tarzı dekorasyonuyla dikkat çeken mekanizma, arka kapakta yer alan safir kristal cam bölmeden izlenebiliyor.

Bulgari-Octo-Ultranero-1.jpg

Yeni modellerin üzerinde, Octo serisinin farklı versiyonlarından aşina olduğumuz siyah kauçuk kayış yer alıyor. Octo’nun düz fasetlerden oluşan kasa hatlarıyla uyum içinde bir duruş sergileyen kayışın ucunda ise Bulgari imzalı, siyah DLC kaplamalı paslanmaz çelikten üretilmiş toka görev bulunuyor.

Bulgari-Octo-Ultranero-3.jpg

Efsanevi saat tasarımcısı Gerald Genta’nın tasarımlarından ilham alınarak geliştirilen Octo koleksiyonu, ünlü markanın ürün grubuna dahil olduğu 2012 yılından bu yana pek çok farklı versiyonla saatseverlerin beğenisini toplamaya devam ediyor. Geleneksel saatçilik konusunda Bulgari’yi önemli rekorların sahibi yapmayı da başaran koleksiyon, kendine has tabirini sonuna kadar hak eden modelleri ile gündemdeki yerini de koruyor. Koleksiyona 2016 senesinde eklenen Ultranero ürün grubu için, Octo koleksiyonu içerisindeki en özgün modellere ev sahipliği yapan grup desek yanılmış olmayız zira zaten oldukça karakteristik bir tasarım olan Octo, Ultranero ürün grubunda yer alan simsiyah modellerle daha farklı ve iddialı bir görünüme bürünüyor.

Bulgari-Octo-Ultranero-Americas-Edition-kapak-2.jpg

Koleksiyona yeni eklenen Bulgari Octo Ultranero Americas Limited Edition modeli sadece 250 adet ile limitli üretime sahip. Tüm modeller için aynı belirlenen satış fiyatı ise U$6,950 olarak belirtiliyor (ABD listesi).

Bulgari-Octo-Ultranero-2.jpg

Benzer Haberler