alexa Serpenti | Incantati | Lumière | Bulgari | Bvlgari | Skeleton Tourbillon
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Serpenti Incantati Skeleton Tourbillon Lumière 18K Pink Gold

Bvlgari.jpg

Saatçilik konusunda yaptığı yatırımlar kadar üst üste kırdığı rekorlarla da gündemden düşmeyen İtalyan marka Bulgari, kadınlara yönelik tasarlanmış ilk komplikasyon modeli Bulgari Serpenti Incantati Skeleton Tourbillon Lumière’in Baselworld 2017 bünyesinde tanıtılan yeni modeli ile inceleme köşemize konuk oldu.

Bulgari-Serpenti-incantati-skeleton-tourbillon-lumiere-2.jpg

Markanın ikonik Serpenti Koleksiyonu içerisinde yer alan model oldukça göz alıcı bir görüntüye sahip. Kadın koleksiyonu özelinde tasarlanmış ilk komplikasyon model olma özelliğini de taşıyan saat, Serpenti koleksiyonun sembol özelliği olan yılan motifini bilezikte değil, kasanın etrafına sarılı şekilde sunan tasarımıyla dikkat çekiyor.

Bulgari-Serpenti-incantati-skeleton-tourbillon-lumiere-5.jpg Bulgari-Serpenti-incantati-skeleton-tourbillon-lumiere-8.jpg

Modelin iskelet formunda tasarlanmış kadranında, göz yormaktan uzak ve dengeli bir asimetri hâkim. Kadranın alt kısmına yerleştirilen Tourbillon eşapmanına köprü vazifesi gören halka şeklindeki parçanın üzerine zamanın okunmasını mümkün kılan markörler işlenmiş. İskelet tasarım sayesinde mekanizmanın hemen her noktasını izlenebiliyor. Safir kristal bölmeli kapak sayesinde arka kısımdan da izlenebilen mekanizmanın güç rezerv göstergesi de arka tarafta yer alıyor.

Bulgari-Serpenti-incantati-skeleton-tourbillon-lumiere-3.jpg

Serpenti koleksiyonun sembol özelliği olan yılan motifini bilezikte değil, kasanın etrafına sarılı şekilde sunan tasarımıyla dikkat çekiyor.

Elden kurmalı ve tamamen Bulgari tarafından tasarlanıp üretilen Caliber Ref. BVL 208, 3Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumda 64 saatlik güç rezervi sunuyor. İskelet konsepte uygun şekilde köprü parçaları da olabildiğince ince ve açık tasarlanan mekanizma, Tourbillon eşapmanına rağmen sadece bünyesinde sadece 22 adet taş barındırıyor.

Bulgari-Serpenti-incantati-skeleton-tourbillon-lumiere-7.jpg

Modelin 18K pembe altında üretilmiş kasası 41mm çapa ve 8.9mm kalınlığa sahip. 30 metre su geçirmezlik değeri sunan kasanın üzerinde 225 adet parlak kesim pırlanta (~2.61 karat) ve bir adet yakut (~0.14 karat) yer alıyor. Kahverengi timsah derisi kayış ile gelen modele üzerinde 28 adet pırlantanın (0.28 karat toplam) bulunduğu 18K pembe altın klips eşlik ediyor.

Bulgari-Serpenti-incantati-skeleton-tourbillon-lumiere-6.jpg

Toplam 50 adet ile sınırlandırılmış üretime sahip modelin bir de 18K beyaz altından üretilmiş ve 30 adet ile limitli versiyonu bulunuyor.

Benzer Haberler