alexa Rotonde de Cartier | Astromysterieux | Sihh 2016 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Başarılı Ürün Grubu Rotonde De Cartier’in yeni Üyesi Astromystérieux’i SIHH 2016 Bünyesinde Tanıttı

Cartier-logo.png

SIHH 2016 boyunca yaptığı ürün tanıtımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Cartier, organizasyonun kendinden en çok söz ettiren markalarından biri olmayı başardı. Markanın ürün yelpazesine yeni katılan Drive De Cariter serisinin yanı sıra, Rotonde de Cartier Astromystérieux de markanın önemli modellerinden biri oldu. Gelin bu ilginç modele yakından bakalım.

Rotonde de Cartier Astromysterieux

“ Mystery “ tarzı saatler aslında markaya hiç de uzak olmayan tasarımlar. İlk örneği 1912’de Louis Cartier ve Maurice Couet önderliğinde ortaya koyan Cartier ilginç bir şekilde bu saati tasarlarken dünyaca ünlü iluzyonist ean Eugene Robert Houdini’nin performanslarından esinlenmiş. Geçmişten günümüze farklı mystery modellerine imza atan Cartier bu yeni tasarımıyla konsepti yeniden yorumlamayı başarmış görünüyor.

Rotonde de Cartier Astromystérieux tek kelimeyle muhteşem bir saat. Markanın saat tasarımı konusunda geldiği noktaya da fevkalade bir örnek aynı zamanda.

Genellikle mystery saat dendiğinde ilk akla gelen kadran olur çünkü gizem ile ilgili “numara” orada saklıdır. Ancak Rotonde de Cartier Astromystérieux için durum biraz farklı çünkü sadece kadran değil saatin kalibresi de başlı başına gizemli bir yapıya sahip.

Rotonde de Cartier Astromysterieux

Mystery kadran saatlerin genelinde kolların bağlı olduğu şeffaf diskler bulunur ve bu diskler merkezden mekanizmaya bağlı tasarlanır. Saniye, saat ve dakika için ayrı diskler ile hazırlanan düzenek, diskler üzerinde yerleştirilen kol görünümlü sembollerin merkez ile bağlantısı yokmuş gibi tasarlandığından kollar havada dönüyormuş gibi bir izlenim oluşur.

Rotonde de Cartier Astromystérieux modeline baktığımızda ise sadece kolları temsil eden kristallerin değil aynı zamanda eşapmanın, balans çarkının, dişli takımının ve hatta tulumbanın bile bağlı olduğunu görmek mümkün. Tourbillon düzeneğini andıran bir de kafes ile desteklenen sistem oldukça yenilikçi ve görenleri kendine hayran bırakan bir tasarıma sahip.

Rotonde de Cartier Astromysterieux

43.5mm çapında kasa içerisinde yer alan in-house elden kurmalı Caliber 9462 ile gelen saatin üretim rakamı da 100ad ile sınırlandırılmış.

>Rotonde-de-Cartier-Sihh-2016.jpg
Benzer Haberler