alexa Drive de Cartier | Cartier | Extra Flat | Sihh 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Drive de Cartier Extra Flat - Yeni Modeller

Cartier-logo.png

İlk defa SIHH 2016 fuarında karşımıza çıkan Drive de Cartier koleksiyonu, geçtiğimiz sene Extra Flat modelini duyurmuştu. Cartier bu ürün grubundan oldukça memnun kalmış olmalı ki, sarı altın ve paslanmaz çelik Extra Flat modelleri SIHH 2018 yenilikleri arasındaki yerini aldı.

Güncel Cartier koleksiyonu içerisinde benim de favorilerim arasında yer alan Drive de Cartier Extra-Flat modeli, yalnızca altın kasa içerisinde sunulması dolayısıyla ben dahil bir çok kişinin radarının dışında kalmıştı. 2018 SIHH fuarı ile birlikte paslanmaz çelik versiyona da kavuşan model yeni yılda bir çok kişinin istek listesinde yer alacak gibi görünüyor.

The-Cartier-Drive-de-Cartier-Gold-Sihh2018.jpg

38mm x 39mm kasa ölçülerine kasa içerisinde sunulan model SIHH 2018 ile beraber sarı altın ve paslanmaz çelik versiyonlarına kavuştu. 30 metre su geçirmezlik değeri sunan model yalnızca 6.6mm kalınlığında.

The-Cartier-Drive-de-Cartier-Blue-Sihh2018.jpg

Her iki modelin kadranı da gümüş renginde tercih edilmiş ve tüm Drive de Cartier koleksiyonunda olduğu gibi indeksler romen rakamı ile yazılmış. Drive de Cartier koleksiyonu biraz daha salon saati olması sebebiyle Superluminova malzeme bulundurmuyor. Genelde Superluminova kullanımını faydalı bulsam da bu koleksiyon için taviz verebileceğim bir özellik.

The-Cartier-Drive-de-Cartier-Dial-Sihh2018.jpg

Modelin kalbinde Cartier kalibre 430 MC yer alıyor. Yalnızca 2.1mm kalınlığındaki mekanizma 3,5Hz frekansında çalışıyor. Elle kurmalı mekanizma tam kurulumun ardından 36 saat güç rezerv süresi sunuyor.

Yeni modellerden paslanmaz çelik versiyon için Amerika Liste Fiyatı $5,600, sarı altın versiyon ise $15,400 liste fiyatları ile Cartier satış noktalarında yer alacak. Yeni modelleri satın almak için Eylül 2018 tarihine kadar beklememiz gerekecek.

Benzer Haberler