alexa WJHY005 | Hypnose | Cartier | SIHH 2016 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Hypnose Ref. WJHY005

Cartier-logo.png

SIHH 2016 bünyesinde birçok yeni ve farklı modelini saatseverlerle buluşturan Cartier, bayan kullanıcılara yönelik etkileyici koleksiyonu Hypnose ile inceleme köşemize konuk oldu.

CART-ER-HYPNOSE-WJHY0005-5-.jpg

Saat dünyasının en önemli organizasyonlarından kabul edilen SIHH, bu yıl Cartier için oldukça hareketli geçti. Birbirinden güzel pek çok yeni ve farklı modeli organizasyon bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunan marka, özellikle ürün gamına yeni eklediği koleksiyonu Drive De Cartier ile fuara damgasını vuran isimlerin arasında yer aldı.

Fuar süresince tanıtılan yeni modeller hakkında bilgi almak için “Cartier Köşesinden Tüm Yenilikler” haberimize göz atabilir, markanın karizmatik yöneticisi Carole Forestier-Kasapi ile yaptığımız keyifli röportajı izlemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

İnceleme köşemize konuk olan saatimiz ise Cartier’in Hypnose modeli. Bayan kullanıcılar için hazırlanan modelin bu ilginç ismi almasındaki temel unsur ise alan derinliği kavramı göz önüne alınarak tasarlanan pırlanta dizilimi. “ İsmiyle müsemma “ tabirini fazlasıyla hak eden model, gerçekten görenleri hipnotize edebilecek bir ışıltıya sahip.

CART-ER-HYPNOSE-WJHY0005-3-.jpg

Brilliant (yuvarlak) kesimi pırlantaların kullanıldığı koleksiyonda üç farklı model yer alıyor. Kordon ve kadran/bezel tasarımlarına göre farklılık arz eden bu üç model, 18K beyaz ve pembe altın olmak üzere iki farklı kasa opsiyonu ile sunuluyor. İncelememize konu model ise WJHY005 referansını taşıyor.

cartier-hypnose.png

Cartier Hypnose Medium olarak da geçen modelin kasası 38mm x 33mm ölçülerine sahip. 38mm çapıyla kolda cesur bir duruş sergileyen kasa, 7.6 mm kalınlığı ile ince bileklerde bile oldukça konforlu bir kullanım olanağı sunuyor.

CART-ER-HYPNOSE-WJHY0005-2-.jpg

Oval formda tasarlanan kasasıyla dikkat çeken Hypnose yeni bir model ancak, markanın geçmiş modellerine göz attığımızda benzer tasarımlara rastlamak mümkün. 60lı yıllardan bu güne baktığımızda güncel koleksiyonun çok daha modern ve göz alıcı modellere yer verdiği aşikâr ancak, saatçilik anlamında Hypnose’un sadece pilli mekanizmalara yer veriyor olması bizi biraz hayal kırıklığına uğrattı demeden edemiyoruz. Farklı segmentlerden pek çok markanın bayan modellerinde mekanik kalibrelere yer vermeye başladığı şu dönemde otomatik mekanizmalı bir Hypnose modeli hiç de fena olmazdı.

Baignoire_Circa_1960.jpg

1960 Cartier “Antiquorum”

CART-ER-HYPNOSE-WJHY0005-6-.jpg CART-ER-HYPNOSE-WJHY0005-8-.jpg

Saatin kadran tasarımı kesinlikle muhteşem. SunRay tarzı yüzey formu, dairesel tasarlanmış pırlanta dizilimi ile bir araya geldiğinde gerçekten göz alıcı bir görüntü ortaya çıkıyor. Işıltısıyla görenleri hipnotize edebilecek derecede zevkle tasarlanmış kadrana, Cartier’in klasikleşmiş Romen rakamı indeksleri ve ısıl işlem ile mavileştirilmiş kolları eşlik ediyor.

CART-ER-HYPNOSE-WJHY0005-4-.jpg

Saatin üzerinde son derece kaliteli ve oldukça konforlu siyah deri kayış yer alıyor. Kayışın ucunda ise, kasa ile uygun şekilde 18K beyaz altından üretilmiş katlanır toka bulunuyor.

CART-ER-HYPNOSE-WJHY0005-7-.jpg

Günün sonunda Cartier’in bir kez daha mükemmel bir modele hayat verdiğini söylemek mümkün. Işıl ışıl bezeli, zarif hatları, altın ve pırlanta gibi detaylara yer veren lüks tasarımı ve modern duruşuyla rakiplerini gölgede bırakan Hypnose’u yakından görmek isterseniz, markanın İstinye Park AVM’ de yer alan görkemli butiğine uğramanız yeterli...

CART-ER-HYPNOSE-WJHY0005-1-.jpg

Benzer Haberler