alexa Cartier | Watches & Wonders Yenilikler | Tank | Asymetrique XL
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Tank Asymétrique XL

Cartier’nin en naif ve etkileyici modellerinden Tank Asymétrique, Watches & Wonders 2020 kapsamında tanıtılan altı yeni versiyonuyla zarafeti bileklere taşıyor.

cartier-tank-asymetrique-watches-wonders-2020-1.jpg

Cartier Privé koleksiyonu, markanın efsanevi saatlerinin tasarımını öne çıkarıyor. 2015 yılın bu yana Cartier Privé, sınırlı ve numaralandırılmış serilerdeki varyasyonlarını, tutkunlarıyla paylaşıyor. Crash, Tank Cintrée ve Tonneau’dan sonra sahne ışıklarının altına geçme sırası ise Tank Asymetrique modelinde.

cartier-tank-asymetrique-skeleton-watches-wonders-2020-1.jpg

Tank modeline dikdörtgen bir şekil vermek, Louis Cartier’nin fikriydi. İlk kez 1917’de, bolca yuvarlak kasalı saatin olduğu bir dönemde ortaya çıkan model, 1936 yılına kadar birçok farklı versiyona kavuştu. Takvimler 1936’yı gösterdiğinde, o zaman Parallélogramme veya Losange olarak bilinen Tank Asymétrique ile bir saatçilik geleneği daha kırılarak, kadrandaki her şeyi 30 derece sağa kaydırıldı.

Cartier Tank Asymétrique

Yeni Tank Asymétrique modelleri, 47.15mm x 26.2mm ölçülerinde platin, 18K pembe altın ve 18K sarı altın seçenekleriyle sunuluyor. Platin modele ayar kolunun üzerinde yakut, pembe ve sarı altında safir kabaşon eşlik ediyor.

cartier-tank-asymetrique-watches-wonders-2020-2.jpg

Her üç model de, geleneği bozmuyor ve 100 adetle limitli olarak satışa sunuluyor. Sarı altın model, kahverengi timsah derisi kayış; pembe altın ve platinse gri timsah derisi kayışla sunuluyor.

cartier-tank-asymetrique-watches-wonders-2020-4.jpg

Kasa malzemesine göre renklendirilen saatler şu şekilde eşleştiriliyor; pembe altında gri kadran, sarıda şampanya, platindeyse gümüş rengi kadran sunuluyor. Kadran üzerindeki büyük rakamların ve markörlerin yeniden tasarlandığını da yazımıza eklemeden geçmeyelim.

cartier-tank-asymetrique-watches-wonders-2020-3.jpg

Yeni Cartier Asymétrique saatler, elden kurmalı mekanizma Calibre 1917 MC ile çalışıyor ve tam kurulumda 38 saatlik güç rezervi sağlıyor.

Cartier Tank Asymétrique Skeleton

Cartier Tank Asymétrique Skeleton’a katılan bu üç yeni model, elden kurmalı, iskeletleştirilmiş mekanizma Calibre 9623 ile çalışıyor ve tam kurulumda 48 saatlik güç rezervi sağlıyor. Mekanizma, 12 ve 6 konumunun bulunduğu alanda uçtan uça görülebiliyor. Bu özel geliştirilen kalibrenin asimetrik bir saate entegrasyonu, Cartier Privé koleksiyonunun ‘Teknolojiyi, tasarımın hizmetine sunma’ misyonunu yerine getiriyor.

cartier-tank-asymetrique-skeleton-watches-wonders-2020-5.jpg

Koleksiyona katılan üç yeni modelde biri ‘mücevher saat’ olma özelliği taşıyor. Diğer saatler gibi 47.15mm x 26.2mm ölçülerinde sunulan saatin kasası platinden üretilmiş. Ayar kolunda 0.12 karatlık, kasasında ve boynuzundaysa toplamda 250 adet olmak üzere 2.08 karanlık elmas kesim pırlanta bulunuyor. Bu model, mavi ve siyah timsah derisi kayışla tamamlanıyor.

cartier-tank-asymetrique-skeleton-watches-wonders-2020-4-.jpg

Eğer “Bunu çok sevdim ancak pırlantasız olsun isterdim” derseniz, aynı kasa, kayış ve tasarımla sunulan pırlantasız bir versiyonu da mevcut. Bu modelde ayar kolunu safir kabaşon süslüyor.

cartier-tank-asymetrique-skeleton-watches-wonders-2020-3.jpg

Tank Asymétrique Skeleton’ın bir diğer versiyonu aynı kasa ölçülerinde 18K pembe altın kasayla sunuluyor. Modele kurma kolunda safir kabaşon eşlik ediyor; gri veya kahverengi timsah derisi kayışla tamamlanıyor.

cartier-tank-asymetrique-skeleton-watches-wonders-2020-2.jpg

Benzer Haberler