alexa Cartier | Tank | Cintree | Sihh 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Tank Cintree Yeni Modeller

Cartier-logo.png

Cartier geçtiğimiz sene Tank koleksiyonunun 100. Yılı anısına birçok özel model tanıtmıştı. Bu modellerden birisi de Cintree skeleton modeli olmuştu. SIHH 2018 fuarı ile birlikte Cartier Tank Cintree 3 yeni kadran versiyonuna kavuştu.

Cartier-Tank-Cintree-Sihh2018-Yellow-Gold.jpg

Cartier Tank Cintree, marka tarafından uzun yıllardır geri kalmış olsa da, geçtiğimiz sene ve bu sene yapılan yenilikler ile tekrar canlandırıldı. Modelin kendine has kasa yapısı ve üzerindeki Cartier dokunuşlarını da düşündüğümüzde iyi bir tercih olduğunu görüyoruz.

Cartier-Tank-Cintree-Sihh2018-Pink-Gold.jpg

Tanıtılan modellere yakından bakacak olursak, 3 farklı kasa malzemesi ile sunulan model, (platinyum, pembe altın ve sarı altın) 46mm x 23mm x 7.2mm ölçülerinde tasarlanmış. Muz kasa olarak tabir edilen kendinden bombeli model 30 metre su geçirmezlik değeri sunuyor.

Cartier-Tank-Cintree-Sihh2018-2.jpg

Modellerin kadranlarında kasa malzemesine göre değişkenlik gösterecek şekilde gri, siyah ve altın rengi kadranlar tercih edilmiş. Kadran dizaynında vintage Tank Cintree tasarımını tercih eden Cartier, dakika indekslerinde de tren yolu motifini kullanmış.

Cartier-Tank-Cintree-Sihh2018-Platinum.jpg

Cartier Tank Cintree gücünü in-house kalibre 8971 MC’den alıyor. Elle kurmalı mekanizma tam kurulumun ardından 36 saat güç rezerv süresi sunuyor.

Modellerden platinyum kasaya sahip olan 100 adet ile limitli üretim olacak ve modellerin tamamı 2018 4. Çeyreği itibari ile Cartier butiklerindeki yerini alacak.

Benzer Haberler