alexa Cartier | Watchmaking Encounters | Pasha | Maillon de Cartier | Sektörden
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Watchmaking Encounters

Cartier, bu yıl için tasarladığı yeni saat koleksiyonlarını, 25 Nisan’da açacağı dijital platformu Cartier Watchmaking Encounters’da sevenleriyle buluşturacak.

Koronavirüs salgını hız kesmeden devam ediyor. Lüks saatçilik sektöründe ve fuarlarında birçok dengenin değişmesine neden olan salgın devam ederken, Cartier, sevenlerine güzel bir haber müjdeledi. Marka, tasarladığı uluslararası web sitesi Cartier Watchmaking Encounters’ı (www.cartierwatchmakingencounters.com), 25 Nisan’da açıyor. Platform, Cartier’nin geliştirdiği ve saatçilik teknikleriyle ifade ettiği tasarım ve fikirleri, takipçileriyle buluşturacak.

cartier-watchmaking-encounters-1.jpg

Cartier Watchmaking Encounters’ı ziyaret edenler öncelikle, Cartier’nin ilk kez 1985’te tanıttığı ve o günden bugüne kült haline gelen Pasha’yı yeni yorumuyla inceleyecek. Model, daire içindeki kare formu ve büyük rakamlarının yanı sıra kasaya ufak bir zincirle bağlanan vidalı kurma kolu başlığıyla dikkat çekiyor. Pasha’nın lansmanının 2020’nin yaz aylarında Çin’de yapılması planlanıyor. Model, eylül ayının ilk günlerinden itibaren dünyaya tanıtılacak.

cartier-watchmaking-encounters-2.jpg

Cartier Watchmaking Encounters’ta tanıtılacak olan bir diğer model, feminen zarafetiyle göz dolduran Maillon de Cartier olacak. Cartier Santos XL ise, geçen yıl Cenevre’de SIHH’te tanıtılan modelin daha da büyütülmüş versiyonu olarak karşımıza çıkacak.

cartier-watchmaking-encounters-3.jpg

Sahip olduğu mirastan ilham alarak saatseverlerin ilgisini kazanan marka, sınırlı sayıda üretilen Santos-Dumont modelleri ve Cartier Privé koleksiyonuna dâhil olan ve özel olarak üretilen Tank Asymétrique saatlerini de yine bu platformda sevenleriyle buluşturacak. Bu modeller, tanıtımı yapılacak web sitesinde, kendilerine ayrılan özel bölümlerde incelenebilecek. Platformda ayrıca, mücevherat ve saatçiliğin diyaloğundan doğan değerli saatlere ait bir koleksiyon da yer alacak.

cartier-watchmaking-encounters-4.jpg

Cartier uluslararası pazarlama ve iletişim direktörü Arnaud Carrez, tanıtımı yapılacak olan web sitesiyle ilgili görüşlerini şu sözlerle paylaşıyor: “Mevcut ortamda, uluslararası alandaki müşterilerimizle etkileşimimizi farklı temas noktaları üzerinden sürdürmenin ve böylece onlara bütünüyle Maison de Cartier'nin saat koleksiyonlarına adanmış bir deneyim sunmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Cartier Watchmaking Encounters, bu yaklaşımın bir sonucu. Müşterilerimiz bu yeni platformu ziyaret ederek tasarımlarımızı, hizmetlerimizi ve daha geniş kapsamda Cartier’nin saat alanındaki uzmanlığının ruhunu keşfedecek.”

Benzer Haberler