alexa CASIO | WSD-F10 | Akıllı Saat | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

CASIO WSD-F10 Akıllı Saat

casio-logo.png

Ünlü uzak doğulu saat üreticisi CASIO, her geçen gün daha çok kabul gören Akıllı Saat konseptine yönelik yeni ürününü saat severlerin ve teknoloji meraklılarının beğenisine sundu.

Android Wear destekli saati piyasadaki rakiplerinden ayıran en önemli unsur, outdoor sporları düşünülerek geliştirilmiş özellikleri oldu. Hedef alınan kullanıcı kitlesinin karşılaşması muhtemel zorlu doğa koşullarında kusursuz görev yapabilecek sekilde tasarlanan WSD-F10 kullanıcı dostu ara yüzüyle de beğeni topladı.

casio-wsd-f10.jpg

1.32” boyutunda çift katmanlı ve 320p X 320p çözünürlüğünde ekrana sahip saatin özellikleri arasında basınç sensörü, pusula ve hız ölçer yer alıyor. MIL-STD-810 standartlarında test edilip onaylanan saat 50M su basıncına dayanıklı yapısıyla hafif su aktivitelerinde de sorunsuz kullanım olanağı sunuyor.

Pek çok faydalı özelliğin yanı sıra Android Wear uygulama desteği sayesinde kişiselleştirme imkanı da sunan WSD-F10 markanın dijital saat üretiminde geldiği noktayı başarıyla yansıtıyor.

casio-smart-wsd-f10.jpg

Akıllı Saat modelleri arasında sıkça şikayet edilen konulardan biri olan batarya ömrü maalesef WSD-F10 için de çok parlak durmuyor. Saat, fonksiyonların aktif olarak kullanılması durumunda tek seferlik tam şarj ile 24h üzerinde kullanım imkanı sunamıyor. Tecrübeli saat üreticisi CASIO, bu konuyla ilgili olarak kullanıcı arayüzüne " Saat Modu " adında bir seçenek eklemiş. Arayüz içerisinde yer alan bu mod seçildiğinde, WSD-F10 sabit ve monochrome ekran üzerinde sadece saat fonksiyonunu aktive ederek bir nevi güç tasarruf modunda çalışıyor.

Benzer Haberler