alexa Certina | DS Action | Diver | 43mm | All-Black | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Certina DS Action Diver 43mm All-Black

Certina, fiyat/performans yıldızı dalgıç saati DS Action Diver 43mm model ailesini yeni ve simsiyah bir versiyon ile genişletiyor. 

certina-ds-action-diver-43-mm-1.jpg

Swatch Group bünyesi altında faaliyetlerine devam eden köklü marka, özellikle fiyat/performans oranı yüksek modelleri ile giriş seviye mekanik İsviçre saatleri segmentinin önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Zengin ürün grubu ile saat tutkunlarının radarından hiç çıkmayan Certina, popüler Certina DS Action Diver 43mm model ailesine yepyeni bir model ekliyor. Modern DS Action Diver çizgilerinde tasarlanan yeni model, simsiyah görüntüsü ile, taktik tarz modellerden hoşlanan kullanıcılarının gönlünde taht kurmaya aday duruyor.

certina-ds-action-diver-43-mm-2.jpg certina-ds-action-diver-43-mm-3.jpg

Yeni model, 43mm çapında ve 13.10mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Şık kasa, paslanmaz çelik malzeme üzerinde uygulanan siyah PVD kaplama ile konseptin sportif tarzını zirveye taşıyor. Ön yüzünde, tek yöne dönebilen dalgıç tipi bezelin çevrelediği, yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam bulunan kasa, ISO 6425 standardına uygun WR300M su geçirmezliği sayesinde, profesyonel kullanıma imkan tanıyor. Kilitli kurma kolunun eşlik ettiği kasanın arka yüzünde ise, üzerinde çok şık bir kaplumbağa kabartması bulunan, masif kapak görev yapıyor.

certina-ds-action-diver-43-mm-4.jpg certina-ds-action-diver-43-mm-8.jpg

Modelin geneline hakim siyah tema, kadran kısmında da kendine yer buluyor. Mat siyah zemin üzerine yerleştirilen kar beyazı kollar ve indeksler, ortaya çıkan kontrastın da yardımıyla, mükemmel okunabilirlik sunuyor. SLN fosfor malzemesi uygulanan kadran bileşenleri, ışığın az olduğu ortamlarda da zamanın net ve hızlı bir şekilde takip edilmesine imkan sunuyor. Modele dair yegane ekstra özellik olan tarih penceresi ise saat 3 yönünde yerini alıyor.

certina-ds-action-diver-43-mm-5.jpg

Certina DS Action Diver 43mm All-Black’in kalbinde, Caliber Powermatic 80.611 görev yapıyor. Swatch Group bünyesinde yer alan ETA tarafından geliştirilen otomatik mekanizma, tam kurulumda sunduğu 80 saatlik güç rezerv süresi ile, giriş seviye mekanik kalibreler arasındaki lider konumunu koruyor.

certina-ds-action-diver-43-mm-6.jpg

Şık modeli, okyanuslardan toplanan plastik atıklarının geri dönüşümünden elde edilen naylondan üretilmiş siyah NATO kayış ve siyah PVD kaplamalı toka tamamlıyor.

certina-ds-action-diver-43-mm-7.jpg

CHF 895,00 liste fiyatı ile mükemmel bir fiyat/performans sunan Certina DS Action Diver 43mm All-Black, markanın artık ülkemizde resmen temsil edilmiyor olmasından ötürü yetkili bayi kanalı ile satın alınamıyor. Umarız Swatch Group bu konudaki fikrini değiştirir ve markayı (Mido ile birlikte) yeniden Türk saat severlerin beğenisine sunar. 

Benzer Haberler