alexa Chopard | L.U.C. XP | Urushi | Year of the Monkey | Çin Takvimi | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Chopard L.U.C. XP Urushi “Year of the Monkey”

Chopard-logo-wallpaper.jpg

8 Şubat 2016 tarihinden itibaren Çin Takvimi’ne göre “Maymun Yılı” başlayacak. Chopard da bu bu duruma istinaden özel olarak hazırladığı L.U.C. XP modelini tanıttı. Saatin en çarpıcı özelliği kadranında Urushi tekniğiyle boyanmış maymun figürünü bulundurması.

chopard-monkey-china-2.png

chopard-monkey-china-1.png chopard-monkey-china-3.png

Çin geleneklerine göre maymun figürü zeka ve şansı temsil ediyor. Kadranda kullanılan ağaçtan şeftali toplayan maymun ise uzun ömür ve iyi talih anlamına geliyor. Şeftali sayısının 8 adet olması da elbette tesadüf değil, 8 onlar için uğurlu sayı.

chopard-monkey-china-4.png chopard-monkey-china-5.png

Saatin kadranı tamamen elde özel tekniklerle boyanıyor. Kilchiro Masumura tarafından kadranlar, Chopard’ın üstün zanaat yeteneklerinden ötürü seçtiği Minori Koizumi tarafından özenle işleniyor.

Saatin kasası 18 ayar pembe altından üretilmiş, 39.5mm x 6.8mm ölçülerinde. Ön ve arka tarafında safir kristal cama yer verilen modelin su geçirmezlik değeri 30 metre. 29 taşlı, ve 28800 vph’de çalışan in-house otomatik kalibre L.U.C 96.17-L ile hayat bulan saatin güç rezervi 65 saat olarak belirtilmiş.

chopard-monkey-china-6.png chopard-monkey-china-7.png

Saat limitli adetlerde olmasa da kısa süreliğine özel üretim kategorisi altında üretilip, satışa sunulacak.

Benzer Haberler