alexa GTS Luftgekühlt Edition | Mille Miglia | Chopard | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Chopard Mille Miglia GTS Luftgekühlt Edition (Ref. 168566-3016)

Chopard, motorsporları dünyasındaki etkin marka ortaklıklarına bir yenisini ekledi. Porsche meraklılarını aynı çatı altında toplayan Luftgekühlt etkinliği ile iş birliği yapan marka, bu özel ortaklığı limitli üretim yeni bir model ile taçlandırıyor.

168566-3016-chopard-mille-miglia-gts-luftgekuhlt-edition-1.jpg

Luftgekühlt, yarış pilotu ve iki kez Le Mans sınıfı birincisi Patrick Long ve Güney Kaliforniya'dan Howie Idelson tarafından kurulan ve Indianapolis'teki Bottleworks District'te otomobil ve Porsche meraklıları için yıllık olarak gerçekleşen özel bir etkinlik. Motorsporları konusundaki organik bağı ile saat dünyasının bu konuda ilk akla gelen isimlerinden olan Chopard, 10 Eylül itibarıyla bu özel etkinlik ile marka ortaklığına başlamıştı. Ünlü marka, hem etkinlik hem de etkinliğin odak noktası Porsche’ye vurgu yapan yeni bir limitli üretim model ile hayranlarının karşısına çıktı.

168566-3016-chopard-mille-miglia-gts-luftgekuhlt-edition-2.jpg 168566-3016-chopard-mille-miglia-gts-luftgekuhlt-edition-3.jpg

Chopard Mille Miglia GTS Power Reserve üzerinden tasarlanan yeni model, 43mm çapında hazırlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı kasanın arka kapağında, etkinliğin logosu, modelin limitli üretim bilgileri ve tarihi yarışın 'Brescia > Roma > Brescia' rotası yer alıyor. Güçlü kurma kolu koruma çıkıntıları ve siyah mineli 60 dakikalık skalaya sahip ince bezelin eşlik ettiği kasa, modelin sportif temasını başarıyla öne çıkarıyor.

168566-3016-chopard-mille-miglia-gts-luftgekuhlt-edition-4.jpg

Chopard Mille Miglia GTS Luftgekühlt, Mille Miglia koleksiyonunda bir ilk olarak, satine yüzeyli metalik gri kadranla donatılıyor. Tipik Mille Miglia GTS Power Reserve tasarım detaylarını sunan kadranın saat 9 hizasında, benzin göstergesini andıran, karakteristik güç rezerv süresi göstergesi de yerini alıyor.

168566-3016-chopard-mille-miglia-gts-luftgekuhlt-edition-5.jpg

Saate güç veren Caliber 01.08-C, 60 saatlik güç rezerv süresinin yanı sıra çık dekorasyonuyla da göz dolduruyor. 251 parçadan oluşan otomatik mekanizma, tungsten alaşımından yapılmış merkezi rotorla kuruluyor.

168566-3016-chopard-mille-miglia-gts-luftgekuhlt-edition-6.jpg

Sadece 50 adet ile limitli üretilen modele, yarış eldivenlerindeki deliklerden ve 1960'ların Dunlop yarış lastiklerinden ilham alan, gümüş dikişli ve siyah kauçuk astarlı klasik siyah dana derisi kayış eşlik ediyor. Şık model, Luftgekühlt ekibi ve sanatçıları tarafından tasarlanan ızgara rozeti içeren özel bir kutu içinde sunuluyor.

168566-3016-chopard-mille-miglia-gts-luftgekuhlt-edition-7.jpg

Benzer Haberler