alexa Frederique Constant | Citizen | News | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Citizen Frederique Constant’ı Satın Aldı

frederique-constant-logo.png    citizen-watch-logo.jpg

Uzakdoğu’nun saat endüstrisindeki en büyük ve köklü isimlerinden Citizen, özellikle son dönemde çıkarttığı yeni modellerle dikkatleri üzerine çeken İsviçreli marka Frederique Constant’ı bünyesine kattı.

Frederique-Constant-1.jpg

Aslına bakacak olursak bu hareket Citizen’in sektördeki ilk atılımı değil. Multi-brand tarzını benimseyen büyüme stratejisi ile birlikte 2012 yılında Prothor Holding’i de bünyesine dahil eden marka bu sayede İsviçre Saat Endüstrisi’ni de yakın markajına almayı başarıyor. Prothor Holding bünyesinde faaliyet gösteren markaların arasında Montblanc, Bremont, Eberhard & Co., Panerai, Hanhart, ve ünlü mekanizma modifiyecisi Jaquet Droz’un da yer aldığını düşünürsek Citizen’in bu stratejisini uygulama konusunda ne derece başarılı olduğu da ortaya çıkıyor.

Frederique-Constant-Peter-3.jpg

Peter STAS - CEO Frederique Constant

Citizen’in CEO’luk görevini sürdüren Toshio Tokuro ise bu yeni birliktelik ile düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi; “Frederique Constant markasının özellikle Japonya ve ABD pazarındaki satış grafiğini yukarılara taşımak için mevcut kanallarımızdan faydalanma konusunda mükemmel bir fırsat yakaladık.. Citizen olarak yeni markamız Frederique Constant ile hem teknoloji hem de altyapı alanlarında müthiş bir sinerji yaratacağımıza şüphem yok.. “

Toshio-Tokura-Citizen-CEO-2.jpg

Toshio TOKURA - CEO Citizen

Benzer Haberler