alexa Citizen | Mechanical | Caliber 0210 | Date | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Citizen Mechanical Caliber 0210 Date

Citizen, La Joux-Perret iş birliği ile üretilen mekanizmasıyla beğeni toplayan model ailesini, tarih özelliği eklenmiş yeni bir versiyon ile genişletiyor. 

citizen-mechanical-caliber-0210-date-8.jpg citizen-mechanical-caliber-0210-date-7.jpg

Japonya’nın saat endüstrisindeki dev temsilcilerinden Citizen, bünyesinde yer alan ünlü mekanizma üreticisi La Joux-Perret ile oluşturduğu iş birliğini geliştirmeye devam ediyor. 2021 senesinde tanıtılan Caliber 0200 ile yakalanan başarılı grafik, bugün aynı platformu temel alan, tarih özellikli, Caliber 0210 ile perçinleniyor.

citizen-mechanical-caliber-0210-date-9.jpg

Yeni kalibreye ev sahipliği yapan model, 40mm çapında ve 11.2mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Ustaca işlenmiş fasetleri ile dikkat çeken kasa, 47mm boynuz aralığı ile hemen her bilekte konforlu kullanım vadediyor. Mat yüzeylerin zarif parlak hatlarla hareketlendiği sportif kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Geniş bezeli ve sert hatları ile sportif temasının altını çizen şık kasa, 100 metre su geçirmezlik değeri ile hafif su aktivitelerine de yeşil ışık yakıyor.

citizen-mechanical-caliber-0210-date-10.jpg citizen-mechanical-caliber-0210-date-11.jpg

Koleksiyonda iki farklı kadran alternatifi bulunuyor. Siyah kadran pütürlü, asfalt benzeri dokusuyla modelin sportif yönüne vurgu yaparken, bulut desenli beyaz kadran ise modeli casual tarza yaklaştırıyor. Zarif kadranlarda zaman, Dauphine tarzı kollar ve çizgi detaylı baton indekslerle okunuyor. Yeni modelin ayırt edici özelliği olan tarih ise, saat 3 yönüne yerleştirilmiş ve metal çerçeve detayıyla süslenmiş göstergeden izlenebiliyor.

citizen-mechanical-caliber-0210-date-12.jpg citizen-mechanical-caliber-0210-date-13.jpg

Yeni modeller gücünü, La Joux-Perret S.A. tarafından Citizen’in direktifleri doğrultusunda tasarlanıp üretilmiş Caliber 0210 mekanizmadan alıyor. Merkezi rotorla kurulan 26 taşlı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında salınım yapıyor ve tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. Safir kristal cam bölmeden zevkle izlenebilen Caliber 0210, tabi tutulduğu 17 günlük testin ardından, COSC standartlarını 1er sn. geride bırakan) -3/+5sn günlük sapma değerini garantiliyor. 

 citizen-mechanical-caliber-0210-date-14.jpg

Her iki model de, kasanın sert hatlarını takip eden, entegre çelik bileziklerle geliyor.

Benzer Haberler