alexa Citizen | Tsuyosa | Small Second | Automatic
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Citizen Tsuyosa Small Second Automatic

2024 yılının dikkat çekici yeniliklerinden biri de Citizen cephesinden geldi. Köklü marka, giriş seviye segmentinde ezberleri bozan Tsuyosa model ailesine yeni bir versiyon ekledi.

2022 yılında tanıtılan ve sadece giriş seviye otomatik saat segmentindeki dengeleri değiştirmekle kalmayıp Citizen’i birçok saat severin gözünde yeniden mekanik saatler ligine sokan Tsuyosa model ailesi, yepyeni bir alt grup ile genişlemeye devam ediyor.

citizen-tsuyosa-small-second-automatic-1.jpg

Modern tasarımı, yapım kalitesi, seçkin malzemeleri, otomatik kalibresi ve en önemlisi rengarenk kadranları ile çıktığı günden yana başarısını sürdüren Citizen Tsuyosa, yeni modelinde hem komplikasyon tarafına küçük bir giriş yapıyor hem de mevcut bileşenlerini kalite ve pratiklik konularında güncelliyor. 

citizen-tsuyosa-small-second-automatic-2.jpg

Yeni model 40mm çapında ve 11.7mm yüksekliğinde tasarlanmış, Tsuyosa tarzı çelik kasa ile geliyor. 50M su geçirmezlik değeri sunan şık kasa, mat ve parlak yüzeylere yer veriyor. Ön yüzünde safir kristal cam, arka yüzünde ise transparan kapak bulunan kasaya, saat 4 hizasına konumlandırılmış zarif kurma kolu eşlik ediyor.

citizen-tsuyosa-small-second-automatic-3.jpg

Göz alıcı serinin öne çıkan özelliği, kadran kısmında yer alıyor. Yeni kadranlar, orijinal merkezi saniye modellerinin sade görünümünden oldukça farklı duruyor. Bu yeni Citizen Tsuyosa Small Seconds modelleri, saat 6 konumunda küçük bir saniye sayacına sahip bir alt kadrana yer veriyor. Kadranlar, Art Deco döneminden ilham alan Guilloché benzeri bir desenle dekore ediliyor. Parlak büyük indekslerin eşlik ettiği kadran seçenekleri gri, mavi veya somon renklerinde olup her zaman gümüş renginde alt saniye sayacına yer veriyor. Saniye kolu üzerinde de hafif bir renk dokunuşu göze çarpıyor.

citizen-tsuyosa-small-second-automatic-5.jpg

Şeffaf arka kapağın altında yeni ve daha güçlü bir mekanizma olan Caliber 8322 yer alıyor. Gümüş tonlu köprüleri ve şerit tarzı süslemeleriyle geçmiş versiyona göre biraz daha çekici olan mekanizma, 60 saatlik güç rezerv süresinin yanı sıra saniye durdurma özelliğine de yer veriyor.

citizen-tsuyosa-small-second-automatic-4.jpg

Yeni modellerden mavi ve somon renkli olanlar, orta parlak kısımları büyütülmüş, buton kontrollü gizli klips eklenmiş ve hızlı değiştirme sistemi ile donatılmış çelik bilezik ile geliyor. Gri modele ise siyah deri kayış eşlik ediyor. Citizen Tsuyosa Small Second serisi, Nisan 2024'ten itibarıyla satış noktalarında yerini almaya hazırlanıyor.

Benzer Haberler