alexa Corum | Bubble | Skull | X-Ray | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Corum Bubble Skull X-Ray

Corum, yaklaşık çeyrek asırdır kataloglarında yer vermeye devam ettiği Bubble model ailesini, yeni bir limitli üretim model ile genişletiyor.

corum-bubble-skull-x-ray-1.jpg

22 sene, o dönem markanın da sahibi olan saat gurusu Severin Wunderman’ın yetenekli ellerinde hayat bulan Bubble konsepti, bugün sadece marka özelinde değil tüm saat dünyası için bir ikon olma özelliğini taşıyor. Devasa bombeli camı kadar birbirinden ilginç renk ve tasarımlarıyla da saat tarihinin özgün modelleri arasına girmeyi başaran Bubble, yeni bir limitli üretim versiyonla saat severlerin karşısına çıkıyor.

47mm çapında tasarlan ikonik kasa, siyah PVD kaplamalı paslanmaz çelikten üretiliyor. Kubbe formlu dev safir kristal camı ve yine kubbe formlu kurma koluyla bilekte hemen fark edilen kasanın arka yüzünde de safir kristal cam bölmeli kapak görev yapıyor. Şık kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

corum-bubble-skull-x-ray-3.jpg

Yeni Bubble Skull X-Ray, kadranın geneline uygulanmış fosfor sayesinde karanlıkta tamamen görülebilen stilize bir kafatası motifine ev sahipliği yapıyor. Tıpkı bir röntgen filmi gibi siyah zemin üzerine yeşil renkte parlayan kafatasının hemen üzerinde, siyah kaplamalı iskelet akrep/yelkovan ve yeşil renkli saniye kolu görev yapıyor.

corum-bubble-skull-x-ray-4.jpg

İlginç modele, tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sağlayan otomatik mekanizma hayat veriyor. 

Yine ilginç bir seçim olarak sadece 666 adet ile üretilen modele, florasan yeşili dikişlerle süslenmiş sentetik timsah derisi kayış eşlik ediyor. 

Benzer Haberler