alexa Dubai Watch Week 2023 | Czapek Yenilikler | Antarctique
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Czapek Antarctique Royal Onyx

Bağımsız markaların modern temsilcilerinden Czapek, sport-chic segmentindeki başarılı modeli Antarctique’e yeni bir limitli üretim versiyon ekledi. Huzurlarınızda: Czapek Antarctique Royal Onyx.

czapek-antarctique-royal-onyx-1.jpg

Bugün start alan ve 20 Kasım’a kadar sürmesi planlanan Dubai Watch Week 2023 organizasyonda tanıtılan model, markanın 2020 senesinde çıkarttığı Antarctique ürün grubuna ekleniyor. Sadece 18 adet ile limitli üretilen yeni modele gelin, yakından bakalım.

Sportif model, 40.50mm çapında ve 10.60mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Mat ve parlak yüzeylere yer veren şık kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı kasa, kilitli kurma kolunun da yardımıyla, 120M su basıncına dayanım sunuyor.

Dubai Watch Week 2023 kapsamında tanıtılan limitli üretim versiyon, parlak oniks kadran üzerinde yer alan mavi safir indeksleriyle geçmiş modellerden ayrılıyor. Perfore akrep/yelkovan ve mavi uçlu saniye kolunun eşlik ettiği şık kadranda marka tarih penceresi dahil hiçbir ekstra özellik yer almıyor. 

Yeni model gücünü, manüfaktür Caliber SXH5 mekanizmadan alıyor. Platin rotorla enerji depolayan otomatik 28 taşlı/193 bileşenli otomatik mekanizma, Swiss lever eşapman ve değişken ataletli balans gibi üst düzey teknik özelliklere de yer veriyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda sunduğu 60 saatlik güç rezervi ile neredeyse weekend proof özelliğinin de sahibi oluyor.

Karakteristik tasarımıyla ürün grubunun imzası haline gelen çelik bilezik ile gelen modelin kutu setinde, hızlı değiştirme sistemi uyumlu, birer adet kauçuk ve deri kayış da yer alıyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 34,000.

Benzer Haberler