alexa Al Kanz | Czapek & Cie | Arab Watch Club | Emirates Foundation | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Czapek & Cie “Al Kanz”

Czapek & Cie ve orta doğunun en büyük saat kulübü Arab Watch Club ortaklığı ile tasarlanan “unique piece” model Al Kanz, Emirates Foundation yararına yapılacak açık artırma için özenle hazırlandı.

czapek-cie-al-kanz-1.jpg

Basra körfezinden orta doğuya, Arap dünyasının en büyük saat kulübü, 2015 yılında kurulduğu günden beri faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu faaliyetler arasında en dikkat çekici çalışmalar ise, kulüp adına tanıtılan özel üretim saatler ve yapılan hayır işleri oluyor. Arab Watch Club ile Cenevreli üretici Czapek & Cie ortaklığında geliştirilen özel model, Al Kanz, Christie’s müzayedesinde açık artırma ile satılacak ve kazanılan gelirin tamamı Emirates Vakfı’na bağışlanacak.

czapek-cie-al-kanz-3.jpg czapek-cie-al-kanz-6.jpg

Emirates Vakfı, Birleşik Arap Emirlikleri halkının refahını artırmak için, Abu Dabi Emirliği Hükümeti tarafından kurulan hayırsever bir vakıf. Vakfın yöneticisi Ahmed Talib Al Shamsi ve Czapek & Cie’nin CEO’su Xavier de Roquemaurel, bu iş birliğinden ötürü ne kadar mutlu ve gururlu olduklarını altını çizerek belirtiyorlar.

czapek-cie-al-kanz-2.jpg

Czapek’in bir nevi imzası haline gelen tasarım detaylarına, bu özel modelde de yer verilmiş. Saat 4:30 ve 7:30 pozisyonlarında yer alan alt kadranlar, bir tam turunu bir dakikada tamamlayan tourbillon balansa ve ikinci zaman dilimi göstergelerine ev sahipliği yapıyor. Saat 12 pozisyonunda yer alan saat ve dakika diskleri ise, Zoisit adı verilen yarı değerli bir taştan üretilmiş. Saat dünyasında ilk defa kullanılan mineral, doğada farklı renklerde bulunabiliyor. Al Kanz yani “hazine” ismi de, kadranda kullanılan Zoisit mineralinden geliyor.

czapek-cie-al-kanz-5.jpg czapek-cie-al-kanz-4.jpg

Tasarlanan saat, 43,5mm çapında Grado 5 titanyumdan üretilen kasaya ve Czapek tarafından geliştirilen kurmalı Caliber SXH2 mekanizmaya sahip. 3Hz (21600vph) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda 60 saate kadar güç rezervi sunuyor.

czapek-cie-al-kanz-7.jpg czapek-cie-al-kanz-8.jpg

Czapek & Cie “Al Kanz”, 19 – 25 Ekim 2020 tarihleri arasında Dubai’deki Christie’s Müzayede Evi binasında, 7 – 8 Kasım 2020 tarihlerinde ise Cenevre’deki Four Seasons otelinde sergilenecek. Daha sonra 19 Kasım 2020 tarihinde sonlanacak açık artırma ile yeni sahibine kavuşacak. Saatin satışından elde edilen gelirin tamamı Emirates Vakfı’na bağışlanacak.

czapek-cie-al-kanz-9.jpg
Benzer Haberler