alexa De Bethhune | DB28 | Tourbillon | Meteorite | Unique Piece
Horobox

Dk. Okuma Süresi

De Bethune DB28 Kind of Blue Tourbillon Meteorite

de-bethune-logo.jpg

Saat endüstrisindeki egzotik markalar söz konusu olduğunda akla gelen ilk isimlerden biri olan De Bethune, sadece bir adet üretilen yeni modeli De Bethune DB28 Kind of Blue Tourbillon Meteorite ile boy gösterdi.

De-Bethhune-DB28-Kind-of-Blue-Tourbillon-Meteorite-3.jpg

Egzotik kavramının sınırlarını zorlayan yeni modelin kasası mavileştirilmiş titanyumdan üretilmiş.42.6mm çapında ve 9.7mm kalınlığında tasarlanan kasanın arka kapağında ise 18K pembe altın bir çerçeve kullanılmış. 30M su geçirmezlik değeri bulunan kasanın ön ve arka yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar tercih edilmiş.

De-Bethhune-DB28-Kind-of-Blue-Tourbillon-Meteorite-2.jpg

Saatin kadranında, tarihteki en geniş etki alanına sahip meteor çarpmasına ev sahipliği yapan, Arjantin’in Campo del Cielo bölgesinden toplanan kozmik parçalara yer verilmiş. Kadran malzemesi olarak kullanılabilmesi açısından önce ince bir şekilde kesilen meteor parçası daha sonra ısıl işleme tabi tutulmuş. İçindeki yüksek demir oranından ötürü ısıya maruz kaldığında maviye dönüşen parça, sırasıyla önce parlatılmış ardından da üzerine mikro delikler açılmış. Açılan deliklere yerleştirilen beyaz altın toplar ile farklı De Bethune modellerinden aşina olduğumuz gökyüzündeki yıldızların gece görüntüsü canlandırılmış. Kadranın dış kısmında bulunan mavileştirilmiş titanyum çerçeveye yerleştirilen ok ucu formundaki saat markörlerine yine 18K pembe altından üretilmiş kollar eşlik etmiş.

De-Bethhune-DB28-Kind-of-Blue-Tourbillon-Meteorite-1.jpg

Saatin kadranında, tarihteki en geniş etki alanına sahip meteor çarpmasına ev sahipliği yapan, Arjantin’in Campo del Cielo bölgesinden toplanan kozmik parçalara yer verilmiş.

Yeni modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber DB2010v3 kullanılmış. 36000vph hızında çalışan ve saat altı noktasında 30sn’lik Tourbillon tipi eşapmanı bulunan mekanizma elden kurmalı olarak tasarlanmış. Silikon ve titanyum malzemelerinden üretilen mekanizmanın Tourbillon eşapman çarkı ve zembereği de silikondan imal edilmiş. Tam kurulumda beş gün gibi önemli bir güç rezervi sunan mekanizmanın güç rezerv indikatörü, safir kristal bölmeden izlenebilecek şekilde mekanizmanın arka kısmına yerleştirilmiş.

De-Bethhune-DB28-Kind-of-Blue-Tourbillon-Meteorite-5.jpg

Hem iç hem de dış tarafı timsah derisinden üretilmiş kayış ile sunulan modele, mavileştirilmiş titanyum ve 18K pembe altın malzemelerinden imal edilmiş toka eşlik etmiş.

Sadece bir adet üretilen saatin satış fiyatı ise 280.000,00 CHF olarak belirlenmiş.

Benzer Haberler