alexa Maestri’Art I | Maestri’Art II | Maestri’Art Collection | De Bethune | Hayvan Figürleri | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

De Bethune Maestri’Art Collection

de-bethune-logo-2.jpg

Sıra dışı tasarımları ile tanınan butik marka De Bethune, antik Asya kültüründen ilham alarak hazırlanmış ve türünün tek örnekleri olan iki yeni model tanıttı.

Maestri’Art I

Koleksiyonda yer alan ilk model olan Maestri’Art I, antik Japon kültürüne ait Tsubas, samuray kılıçlarında bulunan kabza muhafaza parçası, sanatının teknik ve estetik unsurlarına gönderme yapıyor. Japon ve Çin mitolojilerinden güçlü sembollerle bezen model, hem antik hem de modern çapın metal işleme tekniklerini bir arada sunuyor. Kadranda yer alan hayvan figürlerinin tamamı metal zemin üzerine elle işlenmiş.

de-bethune-maestri-art-i-1-.jpg de-bethune-maestri-art-i-1-.jpg

Maestri’Art II

Koleksiyonun diğer unique parçası olan Maestri’Art II modelinde ise, antik Asya kültüründe özellikle bronz vazoların süslemelerinde rastlanılan oyma sanatı icra edilmiş. Yıldızlarla dolu gökyüzünden ilham alan De Bethune tarafından gerçek altın parçaları kullanılarak elde edilen mavi tonlarında titanyumdan üretilen modelde yine antik ve modern çağın aynı çatı altında toplandığını görmek mümkün. Kadranda yer alan 12 saat markörünün tamamında pırlanta kullanılmış.

de-bethune-maestri-art-ii-1-.jpg de-bethune-maestri-art-ii-1-.jpg
Benzer Haberler