alexa Only Watch 2019 | De Bethune | Urwerk | Moon Satellite | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

De Bethune & Urwerk Only Watch 2019

De Bethune ve Urwerk iş birliğiyle üretilen Only Watch 2019 “Moon Satellite” saat severlerin beğenisine sunuldu.

de-bethune-urwerk-only-watch-2019-3.jpg

Her yıl düzenlenen ve dünya çapında ses getiren Only Watch müzayedesinin 2019 saatleri görücüye çıkalı epey zaman geçmişti. Tüm katılımcılar arasında yalnızca bir tanesi, aslında iki desek daha doğru, modelinin son halini göstermemişti. De Bethune ve Urwerk, ortaklaşa çalışmalarının sonucunu nihayet bizlerle paylaştı. Ortaya çıkan sonuç ise kesinlikle nefes kesici.

de-bethune-urwerk-only-watch-2019-7.jpg

De Bethune de Urwerk de sıra dışı çizgileriyle saat endüstrisinin ezber bozan iki markası olarak yaşamlarını sürdürmekteler. Seri üretim marka ve modellerin sıradan çizgilerinden uzak, kalite ve özgünlükte çıtayı atmosfer dışına taşıyan bu markalar, saatlerini “farklı” olmanın tadına varmak isteyenler için üretiyorlar.

de-bethune-urwerk-only-watch-2019-2.jpg

Her iki marka da karakteristik tasarım ögelerine sahipler. De Bethune’nin ay fazlı saatlerinde kullandığı detaylar, kasa ve boynuz tasarımlarındaki mühendislik çözümleri, adeta kendi ismiyle anılacak kadar markayla bütünleşen mavi tonu... Diğer yanda ise Urwerk’in benzersiz zaman gösterim yöntemi, başka hiçbir markada bulamayacağınız otomatik kurma sistemi ve daha niceleri...

de-bethune-urwerk-only-watch-2019-4.jpg de-bethune-urwerk-only-watch-2019-5.jpg

Doğrusu Only Watch müzayedesinde açık artırmaya çıkarılacak saatlere batığımda, bu iki ismi yan yana görmek beni çok heyecanlandırmıştı. Ortaya çıkan sonuca baktığımda ise kesinlikle beklediğime değdiğini söyleyebilirim. Her iki markanın kendine has detaylarını bünyesinde barındıran model, gelmiş geçmiş en özel örneklerden biri olma sıfatını hak ediyor.

de-bethune-urwerk-only-watch-2019-6.jpg

Kasa ve boynuzlar De Bethune’den, kadran ise direkt olarak Urwerk’ten alınma. Zaman gösterimi için yine Urwerk’in uydu metodu kullanılırken, kadranın alt kısmına De Bethune’ye özgü küçük bir ay figürü eklenmiş. Arka kısma geçtiğinizde ise saf De Bethune manzarasıyla baş başa kalıyorsunuz. Elbette üzerine Urwerk’in modüler sistemi entegre edilmiş şekilde... 43mm x 13,3mm ölçülerinde Grado 5 titanyumdan üretilen saatin yüzeyleri, ayna parlaklığında işlenmiş.

de-bethune-urwerk-only-watch-2019-1.jpg

Modelin 120.000 – 150.000 CHF fiyat aralığında satılması bekleniyor. Bence belirtilen üst sınırı aşması işten bile değil...

Benzer Haberler