alexa Silver Lung | Searambler | Sub 300 | Doxa | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Doxa Sub 300 Searambler “Silver Lung”

doxa_logo-new.png

Klasik dalgıç saatleri söz konusu olduğunda ilk akla gelen isimler arasında yer alan Doxa, yeni limitli üretim modeli Doxa Sub 300 Searambler “Silver Lung"ı tanıttı. Yeni model, markanın efsane Searambler model ailesi için tasarlanmış ancak seri üretime geçmemiş prototip bir versiyondan ilham alınarak tasarlanmış.

doxa-sub-300-searambler-silver-lung-1-.jpg

Özellikle Vintage dalgıç saati tutkunlarının ilgisini çeken markaların başında gelen Doxa, bu sene özgün tasarımı ve Retro duruşu ile kendine has bir hayran kitlesi oluşturan Sub model ailesinin 50. yıldönümünü kutluyor. Ünlü marka bu özel durumu taçlandırmak için Sub 300 Searambler modelinin prototip aşamasında kalan gümüş kadranlı versiyonundan ilham alarak yeni bir model tasarlamış.

doxa-sub-300-searambler-silver-lung-2-.jpg

Yeni model, markanın Searambler Serisi’nde kullandığı 42mm çapında ve 12.4mm yüksekliğinde hazırlanmış paslanmaz çelik kasa ile geliyor. 300 metre / 30 bar su geçirmezlik değeri sunan kasa, markanın sembolü haline gelen eliptik formu ve küçük kadran çapı ile 42mm’den daha kompakt bir görüntü sunuyor.

doxa-sub-300-searambler-silver-lung-6-.jpg doxa-sub-300-searambler-silver-lung-7-.jpg

Kasanın ön yüzünde, çizilmelere dayanıklı üretilmiş ve markanın ilham aldığı prototip modelin plastik camını andıracak şekilde bombeli tasarlanmış, safir kristal cam yer alıyor. Arka kısmında kabartma Doxa amblemli masif paslanmaz çelik kapağın görev yaptığı kasanın ön yüzünde, yine markanın imza detaylarından, testere ağzı şeklinde tasarlanmış kenarları ile dikkat çeken, tek yöne dönebilen dalgıç bezeli bulunuyor.

doxa-sub-300-searambler-silver-lung-4-.jpg

Modelin koleksiyonda yer alan diğer Searambler versiyonlarından ayrılan en önemli noktası, Silver Lung isminin de kaynağı olan gümüş renkli kadranı. Tipik Doxa tasarım öğelerini barındıran kadran, ünlü Fransız okyanus bilimci Jacques Cousteau tarafından kurulan Aqua Lung dalış organizasyonunun amblemini taşıyor. Şimdiye kadar Aqua Lung logosu ile üretilen versiyonlardan farklı olarak ilk defa gümüş renkli kadranla tasarlanan model, sadece 300 adet ile limitli üretiliyor.

doxa-sub-300-searambler-silver-lung-5-.jpg doxa-sub-300-searambler-silver-lung-8-.jpg

Yeni modelin içerisinde yıllardır pek çok farklı marka ve modelden aşina olduğumuz 25 taşlı ETA 2824 otomatik mekanizma yer alıyor. 4Hz (28.800vph) hızında çalışan COSC sertifikalı mekanizma, tam kurulumda 38 saat gibi günümüz koşullarında biraz ortalamanın altında kalan bir güç rezerv süresi sunuyor.

doxa-sub-300-searambler-silver-lung-9-.jpg

Doxa Sub 300 Searambler “Silver Lung” bir diğer Doxa klasiği olan “pirinç tanesi” tipi paslanmaz çelik bilezik ile geliyor. Modelin Retro karakteri ile gayet uyumlu duran bileziğin uç kısmında Doxa imzalı katlanır klips yer alıyor.

doxa-sub-300-searambler-silver-lung-3-.jpg

Vintage tarzında tasarlanmış dalgıç saatlerine ilgi duyan kullanıcıların ilgisini çekeceğinden emin olduğumuz yeni model $2,190 fiyatla ön sipariş edilebiliyor. Ağustos ayı itibarı ile bitmesi planlanan ön sipariş dönemi sonrası fiyatın $2,490 olarak revize edilmesi öngörülüyor.
Benzer Haberler