alexa Quadran Butik | Saat Editörleri | D-Saat | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

4 Saat Gurusunun Saat Seçimleri

Saat tutkusu söz konusu olduğunda akla gelen önemli unsurlardan biri de şüphesiz tecrübe... Bu hobiye gönül vermiş duayenler, sadece konu hakkındaki paylaşımları ile değil, marka/model tercihleri ile de biz saat severlere rehberlik ediyor.

D-Saat bünyesinde faaliyet gösteren ve multi-brand mağaza konseptinin lider markalarından olan Quadran Timepieces, İstinye Park AVM’de yer alan butiğinin kapılarını bu sefer saat severler ve basın mensuplarından oluşan seçkin davetlilerini ağırlamak için açtı.

Saat dünyasının önemli simalarını da bir arada yakalama fırsatı bulduğumuz bu keyifli organizasyonda, dört ünlü isme mağazadan kendileri için birer saat tercih etmelerini ve bu tercihe konu sebepleri bizlerle paylaşmalarını rica ettik.

Gelin, bu dört önemli saat tutkunu bizlerle neler paylaşmış beraber bakalım;

Serdar OAL (Horobox )

serdar-oal.jpg serdar-oal-saat.jpg

Jaeger-LeCoultre Duomètre Unique Travel Time

Saat seçimlerimde önceliği her zaman çok yönlü kullanılabilen modellere veriyorum. JLC’nin son dönemde tanıttığı Unique Travel Time serisi de her ortamda kullanılabilecek ve kendini gösterebilecek bir saat. Takım elbiseyle şık bir görüntü verirken casual bir kıyafetinde sportif tamamlayıcısı olabilecek bir model. İkinci zaman komplikasyonu ise lüks saatler için en kullanışlı ek özelliklerden biri diyebilirim.

Oktay TUTUŞ

Oktay-Tutu-3-.jpg oktay-saat.jpg

Arnold & Son HM Perpetual Moon

Ay fazı göstergeli saatler bana her zaman çok çekici gelmiştir. Arnold & Son ise bu şık komplikasyonu bir adım öteye taşıyor ve ay fazını, bugüne dek gördüğüm en geniş apertür içerisinde sunuyor. 42mm kasa çapı benim gibi bileği ince olanlar için bile bence ideal bir ölçü. Kadrandaki geniş ay göstergesine rağmen saatin hala sade bir çizgide olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle gündüzden geceye hemen her ortamda kullanılabileceğine inanıyorum.

Beran TOKSÖZ

beran-toksoz.jpg beran-toksoz-saat.jpg

Vacheron Constantin - Harmony Dual Time

Ben seçimimi Vacheron Constantin markasından yana kullanıyorum. İsviçre’nin büyük ve köklü isimleri arasında yer alan markadan seçtiğim model ise Harmony Dual Time. Bu modelini çok beğeniyorum. Nedenlerine gelirsek; öncelikle cushion (minder) tarzı kasa yapısı benim özellikle hoşlandığım bir tasarım. Ayrıca 40mm kasa çapı hem modern bir duruş sergiliyor hem de benim pek de kalın sayılmayacak bileğimde konforlu bir kullanım imkanı sunuyor. Dual Time özelliği kesinlikle benim için çok faydalı zira oldukça sık seyahat ediyorum. Kasanın 18K beyaz altından yapılmış olmasının da lüksü ve mütevazılığı beraber sunan önemli bir detay olduğunu düşünüyorum.

Ahmet AYDIN (@watchmania)

ahmet-aydin.jpg ahmet-aydin-saat.jpg

Zenith - Academy Georges Favre-Jacot

Marka olarak Zenith’i çok beğenirim. Zenith, vintage örneklerden güncel modellere kadar pek çok başarılı işe imza atmış, köklü bir marka. Benim bu markadan tercihim ise, Zenith’in 150. yılı anısına üretilen Academy Georges Favre-Jacot modeli. Bu modelin, markanın geldiği noktayı ve özellikle mekanizma üretme konusundaki kapasitesini gözler önüne serdiğini düşünüyorum. Teknolojik anlamda oldukça komplike bir saat olmasına rağmen kullanışlı yapısıyla da beni kendine hayran bırakan bu saati koleksiyonumda görmeyi çok isterim.

Benzer Haberler