alexa Quadran Butik | Saat Editörleri | D-Saat | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

4 Saat Gurusunun Saat Seçimleri

horobox_amblem.png

D-Saat bünyesinde faaliyet gösteren ve multi brand mağaza konseptinin lider markalarından olan Quadran, geçtiğimiz günlerde hizmete soktuğu İstinye Park AVM butiğinin kapılarını bu sefer saat severler ve basın mensuplarından oluşan seçkin davetlilerini ağırlamak için açtı.

Saat dünyasının önemli simalarını da bir arada yakalama fırsatı bulduğumuz bu keyifli organizasyonda, dört ünlü isme mağazadan kendileri için birer saat tercih etmelerini ve bu tercihe konu sebepleri bizlerle paylaşmalarını rica ettik.

Gelin, bu dört önemli saat tutkunu bizlerle neler paylaşmış beraber bakalım;

Serdar OAL (Horobox )

Serdar-Oal-1-.jpg

Jaeger-LeCoultre Duomètre Unique Travel Time

serdar_oal_saat.jpg

Saat seçimlerimde önceliği her zaman çok yönlü kullanılabilen modellere veriyorum. JLC’nin son dönemde tanıttığı Unique Travel Time serisi de her ortamda kullanılabilecek ve kendini gösterebilecek bir saat. Takım elbiseyle şık bir görüntü verirken casual bir kıyafetinde sportif tamamlayıcısı olabilecek bir model. İkinci zaman komplikasyonu ise lüks saatler için en kullanışlı ek özelliklerden biri diyebilirim.

Oktay TUTUŞ (GQ Dergisi Saat Editörü)

Oktay-Tutu-3-.jpg

Arnold & Son HM Perpetual Moon

oktay_saat.jpg

Ay göstergeli saatler başlı başına bana çekici geliyorken Arnold & Son işi bir adım öteye taşıyor ve bugüne dek gördüğüm en geniş apertür içerisinde bu fonksiyonu sunuyor. 42 mm’lik kasa çapı benim gibi bileği ince olanlar için ideal bir ölçü. Kadrandaki geniş ay göstergesine rağmen saatin hala sade bir çizgide olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle gündüzden geceye her şekilde kullanılabileceğine inanıyorum.

Beran TOKSÖZ (QP Dergisi Genel Yayın Yönetmeni)

Beran-Toks-z-4-.jpg

Vacheron Constantin - Harmony Dual Time

beran_saat.jpg

Ben seçimimi Vacheron Constantin markasından yana kullanıyorum. İsviçre’nin büyük ve köklü markalarının başında gelen Vacheron Constantin’in seçtiğim Harmony Dual Time modelini çok beğeniyorum. Nedenlerine gelirsek; öncelikle Cushion ( minder ) tarzı kasa yapısı benim özellikle beğendiğim bir tasarım.. Ayrıca 40mm kasa çapıyla hem modern bir ebat ile sunuluyor hem de benim pek de kalın sayılmayacak bileğimde konforlu bir  kullanım imkanı sunuyor. Dual Time özelliği kesinlikle benim için çok faydalı zira oldukça sık seyahat ediyorum.. Kasanın 18K beyaz altından yapılmış olması da lüksü ve mütevazılığı beraber sunan önemli özelliklerden.

Ahmet AYDIN (Watchmania)

Ahmet-Ayd-n-5-.jpg

Zenith - Academy Georges Favre-Jacot

ahmet_saat.jpg

Marka olarak Zenith’i çok beğenirim. Vintage modellerinden güncel ürün gamına kadar pek çok başarılı modele imza atmış olan bu köklü markanın 150. yılı için ürettiği Academy Georges Favre-Jacot modeli gerçekten markanın geldiği noktayı ve özellikle mekanizma tasarlama konusundaki kapasitesini gözler önüne seriyor. Teknolojik anlamda oldukça komplike bir saat olmasına rağmen kullanışlı yapısıyla da beni kendine hayran bırakan bu saati koleksiyonumda görmeyi çok isterim.
Benzer Haberler