alexa Beyaz Kadranlı Modeller | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

En Güzel Beyaz Kadranlı 5 Model

horobox_amblem.png

Konu kadran rengine geldiğinden belki de ilk akla gelen renklerden biri de beyazdır. Genellikle çok yönlü kullanıma uygun yapısı, bazen yarattığı kontrast sayesinde sağladığı okuma kolaylığı bazen de efsanevi tasarımlarla özdeşleşmiş olması nedeniyle tercih edilen beyaz kadranlı saatler, tercih sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor. Saat dünyasının en güzel 5 beyaz kadranlı modelini sizler için bir araya topladık.

 

Rolex Daytona Ref. 116500LN

Listemizin birinci sırasında pek çok unvanı birden taşıyan, efsane spor kronograf Rolex Daytona yer alıyor. Baselworld 2016 fuarında Cerachrom bezel güncellemesiyle belki de tarihinin en önemli değişikliklerinden birine kavuşan paslanmaz çelik Daytona, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı kadran alternatifi ile geliyor.

ROLEX-OYSTER-PERPETUAL-COSMOGRAPH-DAYTONA-116500-5-kopya.jpg

Bizim seçimimiz Cerachrom bezel ile iyi bir ekip oluşturan kronograf alt-kadran çerçeveleri ve yarattığı müthiş kontrast ile beyaz kadranlı modelden yana oluyor. Tanıtılmasının ardından neredeyse iki sene geçmiş olan bir model için hala oldukça nadir rastlanan bir saat olan seramik bezeli paslanmaz çelik Rolex Daytona, tüm zamanların en başarılı spor kronograflarından biri kabul ediliyor.

ROLEX-OYSTER-PERPETUAL-COSMOGRAPH-DAYTONA-116500-10-kopya.jpg

OMEGA Speedmaster Ref. 331.92.42.51.04.001

Listemizin ikinci sırasında yine ikonik bir kronograf var. NASA’nın Ay Görevleri için tercih ettiği efsane model Speedmaster, bugün Omega’nın en önemli ürün gruplarından birini oluşturuyor. Farklı malzeme, kadran rengi ve mekanizma gibi onlarca versiyon alternatifi bulunan modelin sizler için seçtiğimiz beyaz kadranlı versiyonu Omega Speedmaster 57 (Ref. 331.92.42.51.04.001).

OMEGA-Speedmaster-Ref-331-92-42-51-04-001-2.png

41.5mm çapında paslanmaz çelik bir kasada sunulan model, Bi-Compax kronograf diziliminde hazırlanmış beyaz kadranla geliyor. Mavileştirilmiş kolların ve indeks çerçevelerinin eşlik ettiği modelin içerisinde ise Omega’nın kendi tasarımı ve üretimi olan Co-Axial eşapmanlı ve 60 saat güç rezervli otomatik kronograf Caliber Ref. 9300 görev yapıyor.

OMEGA-Speedmaster-Ref-331-92-42-51-04-001-1.jpg

 

Glashütte Original Senator Excellence

Saat dünyasının Alman menşeli ağır toplarından Glashütte Original, listemize üçüncü sıradan giriş yapıyor. Komplikasyonlu modelleri ile hafızalara kazınan ünlü markanın üç kollu modellerinden Senator Excellence, baton ve Romen rakamı indekslerin yer aldığı sade ve zarif beyaz kadranıyla göz kamaştırıyor. Mavileştirilmiş kolları ve minimal aksesuarları ile “sade olan güzeldir” önermesini akla getiren modelde, tarih veya başka herhangi bir ekstra fonksiyon da yer almıyor.

Glashu-tte-Original-Senator-Excellence.jpg

 40mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik bir kasada sunulan model, 100 saatlik güç rezerviyle göz dolduran otomatik kurgulu Caliber Ref.36 ile hayat buluyor ve siyah timsah derisi bir kayış ile sunuluyor.

 

Longines Master Collection Ref. L2.673.4.78.3

Listemizin dördüncü sırasında ise İsviçre saat endüstrisinin üretim hacmi ve karlılık başlıklarında zirveye oynayan markalarından Longines yer alıyor. Geniş ürün yelpazesi içerisinden Master Collection Ref. L2.673.4.78.3 modeli listemizde konuk ettiğimiz marka, özellikle Heritage Koleksiyonu ile Re-Issue konseptinin en başarılı örnekleri sunmaya devam ediyor.

LONG-NES-MASTER-COLLECT-ON-L2-673-4-78-3-2-kopya.jpg

Master Collection Ref. L2.673.4.78.3, 40mm çapında hazırlanmış paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. Genel ürün grubu içerisinde en komplike saatler içerisinde yer alan model kronograf fonksiyonun yanı sıra ay fazı göstergesi ve takvim özellikleri ile dikkat çekiyor. Bunca özelliği gayet sistemli ve kolay okunabilir şekilde kullanıcısına sunan beyaz kadrana, mavileştirilmiş kollar ve büyük rakam indeksler eşlik ediyor.

LONG-NES-MASTER-COLLECT-ON-L2-673-4-78-3-13-kopya.jpg

 

Jaeger-LeCoultre Reverso Classic Ref. Q3828420

Listemizin beşinci sırasında ise yine saat dünyasının kült tasarımları arasında bulunan Jaeger-LeCoultre Reverso Classic yer alıyor. Hindistan’da yerleşik İngiliz askerlerinin polo oynarken saatlerinin zarar görmesini engellemeye yönelik tasarlanan dönebilen kasası ile saat tarihinin en ikonik modelleri arasına giren Reverso Classic, büyük rakam indekslerin ve mavi kolların eşlik ettiği beyaz kadranıyla göz alıyor.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-Classic-Ref-Q3828420-1.jpg

Orta kısmında Guilloche desenine yer veren beyaz kadrana, 45.6mm x 27.4mm boyutlarında tasarlanmış, dönebilen paslanmaz çelik kasa ev sahipliği yapıyor. Markanın kendi tasarımı ve üretimi olan otomatik kurgulu Caliber Ref. JLC 965 ile hayat bulan model siyah timsah derisi kayış ve Jaeger-LeCoultre imzalı paslanmaz çelik katlanır klips ile satışa sunuluyor.

jaeger-LeCoultre-Reverso-Classic-Ref-Q3828420-2.jpg

Benzer Haberler