alexa 1948 Réveil Heritage | Eterna | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Eterna 1948 Réveil Heritage

Eterna-Logo.png

Köklü İsviçre markası Eterna, sadece tasarımını değil içindeki mekanizmasını da 1940lar’dan aldığı yeni re-issue modeli Eterna 1948 Réveil Heritage ile boy gösterdi.

Saatin retro havasına uygun şekilde tasarlanmış paslanmaz çelik kasa 40mm X 12.4mm boyutlarında üretilmiş. Kasaya sonradan eklenmiş gibi duran boynuz formu ve yuvarlatılmış parlak bezeliyle esin kaynağı olan 1940lı yıllara göndermeler yapan kasanın ön yüzünde ise kubbe formunda safir kristal cama yer verilmiş.

Eterna-1948-Reveil-Heritage.jpg

Yumurta kabuğu renginde tasarlanan kadrana çarpıcı bir kontrast sunan siyah indeks ve kollar eşlik etmiş. Saatin en önemli özelliklerinden olan alarm fonksiyonu ise ucu kırmızı bir kol ile belirtilmiş.

Saatin içerisinde Eterna’nın stoğunda kullanılmadan duran Caliber 1475 kullanılmış. Tam kurulumda 46 saat güç rezervi sunan mekanizma elden kurgulu sisteme ve bir de entegre alarm fonksiyonuna sahip şekilde tasarlanmış.

Eterna-1948-Reveil-Heritage-2.jpg

Siyah dana derisi kayış ve paslanmaz çelikten yapılmış klasik toka ile gelen saatin üretimi ise sadece 70 ad ile sınırlandırılmış.

Benzer Haberler