alexa Excalibur | Double Tourbillon | Roger Dubuis | Star Of Infinity | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Excalibur Double Tourbillon " Star Of Infinity "

rogerlogo.jpg

Eylül ayında Hong Kong’da yapılması planlanan Watches and Wonders 2015 organizasyonu katılımcılarından Roger Dubuis, beğenilen modeli Excalibur Double Tourbillon’un mücevher temalı versiyonuyla boy göstermeye hazırlanıyor.

excalibur-double-tourbillon-star-of-infinity-1-.jpg

Markanın tüm modellerinde standart olan Cenevre Mührü’nün hakkını sonuna kadar verecek detay işçiliğine sahip saatin değerli taşlarla bezeli yapısı gerçekten göz kamaştırıyor.

Excalibur Star Of Infinity iskelet formunda bir kadran tasarımına sahip. Çift tourbillon özellikli kalibresi de tıpkı kasasında olduğu gibi değerli taş eklemelerinden nasibini almış.Tulumbayı destekleyen yıldız formundaki köprü baget kesimli pırlantalar ile kaplanmış. Kalibrenin geri kalan kısmı ise koyu gri tonunda rhodium ile kaplanarak " gece karanlığında parlayan yıldız " teması yakalanmış.

excalibur-double-tourbillon-star-of-infinity-2.jpg

45mm çapa sahip kasa beyaz altından üretilmiş ve tamamı baget kesim pırlanta ile mıhlanmış. Toplamda 14.93 karat pırlanta kullanılan saatin kalınlığı 15.50mm.

Çift tourbillon özellikli kalibre RD015SQ elden kurmalı tasarlanmış. 28 taşlı kalibre tam kurulumda 50 saat güç rezervi sunuyor.

Saatten sadece 28ad üretileceği açıklandı ancak fiyatı ile ilgili resmi bir bilgi henüz paylaşılmadı. Tahmin edilen fiyat ise 600.000,00 USD civarı olarak belirtiliyor.

Benzer Haberler