alexa F.P. Journe Yenilikler 2019 | F.P. Journe | Tourbillon Souverain | SIHH 2019 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

F.P. Journe Tourbillon Souverain Vertical

F.P. Journe, Tourbillon Souverain serisinin 20. Yılını, dikey konumlandırılmış Tourbillon eşapmanına sahip Tourbillon Souverain Vertical modeliyle kutluyor.

f-p-journe-tourbillon-souverain-vertical-1.jpg

42mm x 13,6mm ölçülerinde, platin ve 18 ayar pembe altın kasa seçenekleriyle saat severlerin beğenisine sunulacak bu şaheser, F.P. Journe’nin SIHH 2019 sürprizi olarak bizleri karşılıyor. Markanın, meşhur Tourbillon Souverain serisinin 20. Yılına ithafen üretilen saat dikey yerleşimli Tourbillon balansıyla halihazırda uygulaması son derece zor bir komplikasyonu fersah fersah öteye taşıyor.

f-p-journe-tourbillon-souverain-vertical-2.jpg f-p-journe-tourbillon-souverain-vertical-5.jpg

f-p-journe-tourbillon-souverain-vertical-4.jpg f-p-journe-tourbillon-souverain-vertical-9.jpg

Kadranda, daha doğrusu mekanizmanın ön yüzünde, asimetrik yerleşimli, saat ve dakika kollarının yanı sıra, küçük saniye ve kalan güç rezervi göstergeleri de bulunmakta. F.P. Journe Tourbillon Souverain Vertical’in in-house geliştirilen kurmalı kalibre 1519’u 34,6mm x 10,86mm ölçülerinde, 32 taşlı, 21600vph’de çalışıyor ve 80 saatlik güç rezervine sahip. 230 parçadan oluşan mekanizma, kayarak değil zıplayarak ilerleyen saniye kolu ve remontoire d’egalité adı verilen, balansa iletilen güç seviyesini sabitleyen özel bir sisteme de sahip. F.P. Journe’nin diğer tourbillon eşapmanlı kalibrelerinden farklı olarak tam turunu 1 dakika yerine 30 saniyede tamamlayan düzeneği seyretmek gerçek bir zevk.

f-p-journe-tourbillon-souverain-vertical-3.jpg

f-p-journe-tourbillon-souverain-vertical-7.jpg f-p-journe-tourbillon-souverain-vertical-8.jpg

Peki neden dikey tourbillon? Açıklama son derece basit. Kullanıcılar, saatlerini bileklerinden çıkardıklarında, katlanır tokaya sahipse yan, standart tokaya sahipse düz pozisyonda bırakıyorlar ve bu durum da tourbillon eşapmanın zaman tutma performansını etkileyebiliyor. Çözüm; elbette dikey tourbillon.

f-p-journe-tourbillon-souverain-vertical-6.jpg
Benzer Haberler