alexa Grand Central Tourbillon | Franck Muller | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Franck Muller Grand Central Tourbillon

Franck Muller, geleneksel saatçiliğin vazgeçilmez komplikasyonlarından Tourbillon’u merkeze taşıyan yeni model ailesini tanıttı.

franck-muller-grand-central-tourbillon-1.jpg

Yeni model ailesi, markanın ünlü Cintrée Curvex kasası ile geliyor. 58.70mm 40.16mm x 7.73mm boyutlarında tasarlanan konforlu kasa, titanyum, 18K pembe altın veya 18K beyaz altın olarak tercih edilebiliyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı şık kasa, 30 metreye kadar su geçirmiyor.

franck-muller-grand-central-tourbillon-3.jpg

Guilloché desenli kadranlara, elle 20 kat yarı saydam lake kaplanmış büyük rakam indeksler eşlik ediyor. Kadranın merkez noktasına yerleştirilen Tourbillon’a ait kafes üzerinde sadece küçük saniye değil, aynı zamanda saat ve dakika kolu da yer alıyor.

franck-muller-grand-central-tourbillon-2.jpg

Model ailesi gücünü Caliber FM CX 40T-CTR mekanizmadan alıyor. 52 taşlı/313 parçalı otomatik mekanizma 18000Hz frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 4 gün/96 saat güç rezerv süresi sunuyor.

franck-muller-grand-central-tourbillon-4.jpg

Şık modeller kasaya uygun malzemeden üretilmiş katlanır toka ile bileğe sabitlenen, timsah derisi kayışlar ile satışa sunuluyor. Koleksiyonda yer alan modeller için belirlenen başlangıç fiyatı ise, oldukça rekabetçi bir rakam olan, CHF 112,000.

franck-muller-grand-central-tourbillon-5.jpg

Benzer Haberler