alexa FC-930MS4H6 | Frederique Constant | Heartbeat | Manufacture | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Heartbeat Manufacture

frederique-constant-logo.png

Kısa geçmişine sığdırdığı önemli modeller kadar yakın zamanda ünlü Japon saat üreticisi Citizen tarafından devralınmasıyla da dikkatleri üzerine çeken Frederique Constant, markanın bayrak gemisi ürün gruplarından Heartbeat Manufacture koleksiyonuna yaptığı eklemelerle beğeni topladı.

Markanın ilk defa 2006 senesinde tanıttığı Heart Beat Manufacture Automatic FC-930 modeli ile başlayan serüven, koleksiyona yeni katılan versiyonlar ile yoluna devam ediyor. Tamamı Frederique Constant tasarımı ve üretimi olan modelin yeni versiyonları, tekrar tasarlanmış kadranları kadar geleneksel saatçiliği modern tekniklerle buluşturan mekanizmaları ile de saatseverlerin takdirini kazanmaya devam ediyor.

Ref. FC-930MS4H6

Yenilenen Frederique Constant Heartbeat Manufacture koleksiyonunda ilk göze çarpan modellerden olan Ref. FC-930MS4H6, 41mm çapında ve paslanmaz çelikten üretilmiş bir kasa ile sunuluyor. Her iki tarafında da safir kristal camlar bulunan kasanın su geçirmezlik değeri ise WR50M olarak belirtiliyor. Tamamı parlak yüzey formuna sahip kasanın uzun tasarlanmış boynuzları ve kubbe formundaki ayar tepesi saatin klasik görüntüsünü ön plana çıkaran unsurlar olarak yerini alıyor.

Frederique-Constant-Heartbeat-Manufacture-2.jpg

Gümüş tonlarında tasarlanmış kadranda, saatin retro tasarımını destekleyen Romen rakamı indeksler ve dress saatlerin vazgeçilmez dekoratif detaylarından Guilloché yüzey formu göze çarpıyor. Ürün grubuna ismini veren perfore balans penceresi ise saat 6 noktasında bulunuyor. Koyu renk indekslerin yarattığı kontrasta uygun olarak kadranda parlak siyah tasarlanmış akrep ve yelkovan yer alıyor.

Frederique-Constant-Heartbeat-Manufacture-1.jpg

Saatin kalbinde ise geçmiş serilerde olduğu gibi tamamı in-house tasarlanmış ve üretilmiş Frederique Constant Caliber FC-930-2 mekanizma bulunuyor. Hassasiyeti maksimum seviyede tutmak için tasarlanmış Silisyum eşapmanın yanı sıra geleneksel saatçiliğin olmazsa olmaz unsurlarından Côtes de Genève dekorasyon detayları taşıyan 26 taşlı mekanizma, 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor.

Frederique-Constant-Heartbeat-Manufacture-3.jpg

Saatin gümüş renkli kadranını başarıyla ortaya çıkaran açık kahverengi timsah derisi kayış ile sunulan modelde kasayla uyumlu olarak tasarlanmış paslanmaz çelik toka görev yapıyor.

Ref. FC-941NS4H6 

Ürün grubuna yeni katılan diğer model olan Ref. FC-941NS4H6 ise 42mm çapındaki paslanmaz çelik kasası ile göz dolduruyor. 50M su geçirmezlik sunan kasanın her iki tarafında da çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar bulunuyor. Parlak yüzeylerin hâkim olduğu kasaya modelin geleneksel çizgileriyle uyumlu uzun boynuzlar ve kubbe formunda hazırlanmış ayar tepesi eşlik ediyor.

Frederique-Constant-Heartbeat-Manufacture-4.jpg

Yine Romen rakamı indeksleriyle dikkatleri üzerine toplayan kadran kobalt mavi tonunda hazırlanmış rengiyle görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. İç içe geçmiş alt kadranlarda yer verdiği Guilloché ve SunRay yüzeylerle saate dengeli bir canlılık katan kadrana el ile parlatılmış ve fosfor malzemesi tatbik edilmiş kollar eşlik ediyor. Saatin tarih fonksiyonu ise pointer date tarzında hazırlanmış alt kadrandan takip edilebiliyor.

Frederique-Constant-Heartbeat-Manufacture-6.jpg

Saat, tamamı in-house tasarlanmış ve üretilmiş Frederique Constant Caliber FC-941 mekanizma hayat veriyor. Hassasiyeti maksimum seviyede tutmak için tasarlanmış Silisyum eşapmanın yanı sıra geleneksel saatçiliğin olmazsa olmaz unsurlarından Côtes de Genève dekorasyon detayları taşıyan 25 taşlı mekanizma, 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor.

Frederique-Constant-Heartbeat-Manufacture-7.jpg

Yeni model, kadranla uyumlu tasarlanmış lacivert timsah derisi kayış ile sunuluyor. Kayışın uç kısmında ise paslanmaz çelik toka görev yapıyor.

Frederique-Constant-Heartbeat-Manufacture-5.jpg

Benzer Haberler