alexa Frederique Constant | Highlife | Automatic | COSC | 39mm
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Highlife Automatic COSC 39mm – Yeni Renkler

Entegre bilezikli lüks spor saat akımının başarılı üyelerinden Frederique Constant Highlife Automatic COSC 39mm model ailesi, yeni kadran renkleri ile genişliyor.

frederique-constant-highlife-automatic-39-mm-new-colors-1.jpg

Horobox olarak en son limitli saat projemize de taslak görevi gören genç koleksiyon 2023’ü, mavi ve yeşil kadran renkleri ile kapatıyor. Yaklaşık üç yıldır markanın kataloglarını süsleyen model ailesinin yeni fertlerine gelin, yakından bakalım. 

frederique-constant-highlife-automatic-39-mm-new-colors-2.jpg

Yeni modeller, Frederique Constant Highlife Automatic COSC 39mm Horobox Limited Edition projesinde sarı kadranıyla yer alan, serinin 39mm kasa çapına sahip alt ürün grubuna ekleniyor. Önceki modellerden sadece lacivert be koyu yeşil kadran renkleri ile ayrılan yeni versiyonlarda teknik manada bir değişiklik yer almıyor ancak yine de detayları kısaca hatırlamakta fayda var.

frederique-constant-highlife-automatic-39-mm-new-colors-3.jpg frederique-constant-highlife-automatic-39-mm-new-colors-4.jpg

Yeni modeller 39mm çapında ve 10.34mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip bombeli safir camın görev yaptığı sportif kasanın arka yüzünde ise, yine safir kristal cam bölmeli kapak yer alıyor. Şık kasa, 100 metreye kadar su basıncına dayanım sunuyor.

frederique-constant-highlife-automatic-39-mm-new-colors-5.jpg frederique-constant-highlife-automatic-39-mm-new-colors-6.jpg

Aplik indekslerin ve baton kolların yer aldığı kadran, yeni modellerde lacivert ve yeşil tonlarda sunuluyor. Model ailesinin sembol detayı kabartma dünya figürü ile süslenen kadranın saat 3 yönünde ise tarih penceresi yer alıyor. Super-LumiNOVA kaplı kadran bileşenleri, hemen her tür ışık altında kolay okunabilirlik sağlıyor.

frederique-constant-highlife-automatic-39-mm-new-colors-7.jpg frederique-constant-highlife-automatic-39-mm-new-colors-8.jpg

Yeni modellere Caliber FC-303 hayat veriyor. Sellita SW200-1 tabanlı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Safir kristal cam bölmeli kapaktan zevkle izlenebilen mekanizma, COSC sertifikasyonuyla garanti altına alınan dakik zaman tutma özelliği ile göz dolduruyor. 

frederique-constant-highlife-automatic-39-mm-new-colors-9.jpg

Her iki model de karakteristik tasarımı ile kasayı başarıyla tamamlayan çelik bilezik ile sunuluyor. Markanın şık amblemi ile dekore edilen katlanır klips ile bileğe sabitlenen konforlu bileziğe ek olarak, yeni modellerin kutu setinde, kadran ile uyumlu renklerde hazırlanmış kauçuk kayışlar yer alıyor.

frederique-constant-highlife-automatic-39-mm-new-colors-10.jpg

Standart koleksiyona eklenen yeni modeller için açıklanan liste fiyatı ise EUR 1,995.

Benzer Haberler