alexa Frederique Constant | Highlife | Chronograph | Yeni Modeller
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Highlife Chronograph Yeni Modeller

Frederique Constant, koleksiyonun 25. yılına özel iki yeni spor-kronograf ile boy gösteriyor.

frederique-constant-highlife-chronograph-yeni-modeller-1.jpg

Frederique Constant, Highlife koleksiyonunun 25. yılını yepyeni kadranlar ve yüzey işçiliği ile donatılmış iki yeni spor kronograf modeliyle kutluyor. 

frederique-constant-highlife-chronograph-yeni-modeller-2.jpg

İlk kez 1999'da piyasaya sürülen Highlife koleksiyonu, değiştirilebilir, entegre kayış/bilezik sistemi ve erişilebilir lüks İsviçre spor saati özelliği ile büyük ilgi görmüştü. Bir süre ara verdikten sonra, koleksiyon 2020'de geri dönmüş ve 2022'de modern tasarımlı panda edisyonu ile yeniden tanıtılmıştı. Şimdi, iki yeni model, yeni estetik dokunuşlarla mirası sürdürmeye devam ediyor.

frederique-constant-highlife-chronograph-yeni-modeller-3.jpg

Paslanmaz çelik kasalar 41mm çapında ve 14.22mm kalınlığında tasarlanıyor. Bu yeni modeller, kronograf ürün grubu için bir ilk olan pembe altın kaplama bir versiyon da içeriyor. Her iki model de kavisli safir kristal cam ve otomatik mekanizmaları sergileyen şeffaf arka kapak ile donatılmış kasalarla geliyor. 2 ve 4 konumlarındaki dikdörtgen butonlar klasik kronograf tasarımını korurken, saatler 100 metre su geçirmezlik özelliğiyle göz dolduruyor.

frederique-constant-highlife-chronograph-yeni-modeller-4.jpg

Çelik model, üç koyu yeşil alt kadranlı mat gümüş bir kadranla geliyor: 3 konumunda 30 dakikalık sayaç, 6 konumunda 12 saatlik sayaç ve 9 konumunda küçük saniye yer alıyor. Beyaz tarih penceresi 4 ve 5 konumları arasında bulunuyor. Beyaz Super-LumiNova eklemeli gümüş renkli indeksler ve saat/dakika kolları, kabartmalı bir dünya deseni üzerinde yer alıyor. Pembe altın kaplama versiyon ise, gümüş alt kadranlı mat lacivert bir kadrana ve Super-LumiNova dolgulu pembe altın kaplama kollar ve indekslerle geliyor.

frederique-constant-highlife-chronograph-yeni-modeller-5.jpg

Her iki model de La Joux-Perret tarafından modifiye edilen ve Valjoux 7750'yi temel alan FC-391 otomatik kalibre ile çalışıyor. 26 taşlı mekanizma, 28,800vph (4Hz) frekansta çalışıyor ve 60 saatlik bir güç rezervi sunuyor. Merkezi saat, dakika ve kronograf saniyesi, küçük saniye, 30 dakikalık sayaç, 12 saatlik sayaç ve tri-compax düzeninde tarih göstergesi bulunan mekanizma bünyesinde, Côtes de Genève süslemeli plakalara ve altın rotora yer veriyor.

frederique-constant-highlife-chronograph-yeni-modeller-6.jpg

Çelik varyant, timsah desenli koyu yeşil dana derisi kayış, ton-sür-ton dikişler, pim toka, ek koyu yeşil kauçuk kayış ve iki parçalı çelik bilezik ile geliyor. Pembe altın model ise, timsah desenli lacivert deri kayış, ton-sür-ton dikişler ve ek bir lacivert kauçuk kayış ile birlikte sunuluyor. Sadece çelik model bilezik seçeneğine yer veriyor.

frederique-constant-highlife-chronograph-yeni-modeller-7.jpg

Pembe altın model standart bir edisyon iken, çelik model 1,888 adet ile sınırlı üretiliyor. 

Benzer Haberler