alexa Dubai Watch Week 2023 | Frederique Constant | Highlife
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Highlife Tourbillon Perpetual Calendar Manufacture

Saat dünyasının parlayan yıldızlarından Frederique Constant, komplikasyonlar söz konusu olduğundan ilk akla gelenler arasında yer alan tourbillon ve sürekli takvim özellikleriyle donatılmış yeni limitli üretim modelini duyurdu.

Dubai Watch Week 2023 kapsamında tanıtılan yeni model, genç markanın bayrak gemisi unvanın da sahibi oldu. En son limitli üretim saatimize de bir tuval vazifesi gören Highlife serisinin sınırlarını zorlayan yeni modele dair tüm detaylar sizlerle.

frederique-constant-highlife-tourbillon-perpetual-calendar-manufacture-1.jpg

Yeni model 41mm çapında ve 12.65mm yüksekliğinde tasarlanmış, Highlife tarzı kasa ile geliyor. Versiyona özel olarak 18K pembe altın alaşımından üretilen kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar görev yapıyor. Sportif kasaya, FC amblemli kurma kolunu yanı sıra sürekli takvime bağlı fonksiyonların ayarlamasında kullanılan gömük butonlar eşlik ediyor.

frederique-constant-highlife-tourbillon-perpetual-calendar-manufacture-2.jpg

Şık modele, lacivert renk tonuna sahip, model ailesinin imza detayı olan dünya figürlü kadran eşlik ediyor. Tri-Compax dizilimine sahip sayaçların, zevkle tasarlanmış Tourbillon penceresiyle uyum içinde yer aldığı zarif kadrandan, saatin fonksiyonlarına dair tüm bilgiler hızlı ve zahmetsiz bir şekilde okunabiliyor. 

frederique-constant-highlife-tourbillon-perpetual-calendar-manufacture-3.jpg

Frederique Constant Highlife Tourbillon Perpetual Calendar Manufacture gücünü, tamamen markanın kendi bünyesinde tasarlanıp üretilen, Caliber FC-975 mekanizmadan alıyor. Tourbillon regülatörün yanı sıra sürekli takvim fonksiyonuna da yer veren otomatik mekanizma, silikon eşapman çarkı ve çapası gibi ileri teknoloji ürünü bileşenlere de yer veriyor. 4Hz (28.800vph) frekansında salınım yapan mekanizma, tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

frederique-constant-highlife-tourbillon-perpetual-calendar-manufacture-4.jpg

Sadece 35 adet ile limitli üretilen model, lacivert timsah derisi nubuk kayış ve aynı tonda kauçuk kayış ile geliyor. 

frederique-constant-highlife-tourbillon-perpetual-calendar-manufacture-5.jpg

Yeni model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 44,995.

Benzer Haberler