alexa FC-318MPN3B6 | Ladies Automatic | Small Seconds | Frederique Constant | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Ladies Automatic Small Seconds (Ref. FC-318MPN3B6)

Uygun fiyatlı İsviçre saatleri konusunda ilk akla gelen isimlerden olan Frederique Constant, kadınlara yönelik tasarladığı Ladies Automatic koleksiyonuna bu sene dört yeni model ekledi. Yeni seri, lacivert temalı modeli (Ref. FC-318MPN3B6) ile mercek altında.

fc-318mpn3b6-frederique-constant-ladies-automatic-small-seconds-1.jpg

Günlük kullanım için klasik bir saat arayan modern kadınlar için tasarlanan dört yeni Frederique Constant Ladies Automatic Small Seconds modeli, yaratıcılık ve farklılığın yanı sıra sunduğu mükemmel fiyat/performans değeriyle de öne çıkıyor.

fc-318mpn3b6-frederique-constant-ladies-automatic-small-seconds-7.jpg

Koleksiyona eklenen modellerin farkını, yeni kadran tasarımları oluşturuyor. Saat 9 noktasına eklenen küçük saniye göstergesi kadrana asimetrik bir hareketlilik katarken Retro temasıyla klasik saatçiliğe de gönderme yapıyor. Lacivert zemin üzerine beyaz markör ve kollarla optimum okunabilirlik sunan kadranda, sektör-kadran olarak da bilinen, birden fazla yüzey formu bir arada kullanılıyor. Büyük Romen rakamlarının zamanı gösterdiği kadranda yer verilen dikey şerit deseni, ışığı yakalayarak, yansıtarak ve yayarak benzersiz bir rölyef efekti üretiyor. Bu yeni Guilloché dekorasyonuyla hareketlilik kazanan kadranın saat 6 konumunda ise tarih penceresi yer alıyor.

fc-318mpn3b6-frederique-constant-ladies-automatic-small-seconds-2.jpg

Yeni model, özellikle klasik temalı bir kadın saati için hiç de mütevazı sayılmayacak, 36mm çapında bir kasa ile geliyor. Ön yüzünde bombeli, arka yüzünde ise düz safir kristal camların görev yaptığı paslanmaz çelik kasaya, FC amblemli kurma kolu eşlik ediyor. Model, 50 metreye kadar su basıncına dayanabiliyor.

fc-318mpn3b6-frederique-constant-ladies-automatic-small-seconds-3.jpg fc-318mpn3b6-frederique-constant-ladies-automatic-small-seconds-4.jpg

Frederique Constant Ladies Automatic Small Seconds gücünü FC-318 mekanizmadan alıyor. Sellita SW-300 tabanlı otomatik mekanizma tam kurulumda 38 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

fc-318mpn3b6-frederique-constant-ladies-automatic-small-seconds-5.jpg

İnceleme için seçtiğimiz model, kayış değiştirmeyi pratik bir hale getiren pimli sustalarla donatılmış, lacivert timsah derisi kayış ile geliyor. Kayışın ucunda, markanın logosu şeklinde tasarlanmış, paslanmaz çelik katlanır klips görev yapıyor. Model 1,595.00 CHF fiyatıyla, mekanik kadın saatleri arasında güçlü bir alternatif olarak sayfalarımızda yerini alıyor.

fc-318mpn3b6-frederique-constant-ladies-automatic-small-seconds-6.jpg

Benzer Haberler