alexa Frederique Constant | Slimline | Moonphase | Manufacture
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Slimline Moonphase Manufacture

frederique-constant-logo.png

Saat sektörünün genç ve başarılı markalarından Frederique Constant, beğenilen modeli Slimline Moonphase Manufacture’ın yeni nesil versiyonunu duyurdu. Fiyat/performans konusunda yine fevkalade başarılı bir oran sunan yeni model, yeni nesil mekanizması ve güncellenmiş yüzüyle dikkat çekiyor.

Frederique-Constant-Slimline-Moonphase-1.jpg

2017 Baselworld fuarı boyunca edindiğimiz izlenimleri paylaştığımız videoda da bahsettiğimiz üzere, saat sektörünün genelinde yeni bir fiyat yapılanması göze çarpıyor. Giriş veya orta seviye markalar daha üst segmentleri hedef alan yeni ürün grupları ile talep oluşturmaya çalışırken, lüks olarak tabir ettiğimiz isimlerin ise orta segmentte yer alacak modellere yöneldiğini görebiliyoruz. Saat sektöründe özellikle geçtiğimiz yıl kendisini hissettiren gerilemeye bir tepki olarak gelişen bu durum, kullanıcılar özelinde hem seçeneklerin artmasına hem de hem de fiyatların daha uygun hale gelmesine yol açıyor.

Uygun fiyat” mevzusu bazı markalar için mecburiyete bağlı ortaya çıkmış yeni bir kavram olabilir ancak durum Frederique Constant özelinde pek de bu şekilde gelişmemiş zira genç marka, kurulduğu günden bu yana fiyat/performans oranı bir hayli yüksek ürünler sunuyor.

Yakın zamanda Citizen bünyesine dahil olarak bir İsviçre markası için alışılmadık bir yönetim değişikliğine giden Frederique Constant’ın, gelecekte uzak doğulu dev marka ile nasıl bir sinerji yaratacağını ön görmek pek kolay değil. Ancak fiyat/performans oranı açısından iddialı modeller çıkartmaya devam ettiğini görmek, şüphesiz pek çok saatseveri mutlu ediyor.Markanın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni nesil Slimline Moonphase Manufacture da yine bu çizgide seyreden modellerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Frederique-Constant-Slimline-Moonphase-4.jpg

Tanıtıldığında oldukça ilgi toplayan birinci jenerasyon Slimline Moonphase Manufacture, ay fazı göstergesine ve pointer tarzı tarih indikatörüne aynı alt-kadran içerisinde yer veren bir tasarıma sahipti. Markanın yakın zamanda genişleterek modernize ettiği Plan-les-Ouates üretim tesislerinde tamamen in-house olarak geliştirilen yeni nesil Caliber Ref. FC-702 ile hayat bulan yeni Slimline Moonphase Manufacture modelinde ise, bu iki fonksiyon Bi-Compax kronograf dizilimini anımsatan, simetrik yerleştirilmiş indikatörlerle gösteriliyor.

Frederique-Constant-Slimline-Moonphase-3.jpg

Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebilen yeni mekanizma, 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor. Klasik Côtes de Genève dekorasyonu ile süslenen mekanizmanın tüm fonksiyonları, bir önceki modelde olduğu gibi, tek ayar kolu vasıtasıyla kontrol ediliyor. 

Beğenilen modelini yepyeni bir mekanizma ve yüzle tekrar yorumlayan Frederique Constant, yeni model için yeni bir kasa tasarlamayı da ihmal etmemiş. İlk jenerasyon Slimline Moonphase Manufacture modelinde 42.5mm gibi biraz iddialı bir kasa çapını tercih eden marka, yeni nesil modeli için daha kompakt ve klasik dress complication formatına daha uygun, 38.8mm çapında bir kasa tasarlamış.

Frederique-Constant-Slimline-Moonphase-2.jpg

Koleksiyonda paslanmaz çelik ve pembe altın kaplama olmak üzere iki kasa seçeneği yer alıyor. Gümüş ve siyah kadran opsiyonlarından gümüş olan her iki kasa tipinde de tercih edilebiliyorken, siyah kadran seçeneği sadece pembe altın kasa ile sunuluyor. 

Fiyat/performans oranı konusunda beklentileri boş çıkarmayan modellerden paslanmaz çelik olanları €2695, pembe altın kaplama olanları ise €2995 fiyat etiketleriyle vitrinleri süslemeye hazırlanıyor.

Benzer Haberler