alexa Frederique Constant | Slimline | Perpetual Calendar
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Slimline Perpetual Calendar Manufacture

Frederique Constant, The Naked Watchmaker iş birliği ile hazırladığı yeni limitli üretim Slimline Perpetual Calendar Manufacture modelini tanıttı.

frederique-constant-slim-line-perpetual-calendar-manufacture-1.jpg

Fiyat/performans oranı zirvede modelleri ile tanınan genç marka, 2016 senesinde tanıttığı Slimline Perpetual Calendar ile endüstride kendisinden söz ettirmeyi başarmıştı. 10.000 EUR’nun altında etiket fiyatıyla fiyat/performans parametresini adeta yeniden tanımlayan Slimline Perpetual Calendar, 2022 yılında İngiliz saat üreticisi Peter Speake ve Daniela Marin (2002-2012'de Speake-Marin markasının arkasındaki kişiler) tarafından kurulan bir İnternet organizasyonu olan The Naked Watchmaker ile iş birliği yaparak bu modele beklenmedik bir güncelleme sunmuştu. Perfore konseptine yeni bir bakış açısı getiren şık model bu sene limitli üretim bir versiyon ile yeniden aramıza döndü.

frederique-constant-slim-line-perpetual-calendar-manufacture-2.jpg

Yeni model, 42mm çapında ve 11.3mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Ön yüzünde konveks safir kristal cam arka yüzünde ise yine safir kristal bölmeli kapak bulunan ince kasayı, soğan formlu kurma kolu tamamlıyor. Tamamı parlak yüzeylerden oluşan zarif kasanın su direnci ise 30M.

frederique-constant-slim-line-perpetual-calendar-manufacture-3.jpg

Koyu gri ve siyah tonlardaki iskeletleştirilmiş kadran, mavi vidalar ve altın renkli dişlilerle süslenmiş mekanizmanın görünümünü sağlıyor. Saat 3 ve 9 pozisyonlarındaki gün ve tarih alt kadranları, orijinal Slimline Perpetual Calendar modelinde yer alanlara nazaran, önemli ölçüde daha büyük olup hem okunabilirliği hem de genel dengeyi artırıyor. Saat 12 yönünde konumlandırılan ay göstergesi netliği korurken, artık yıl göstergesi JA ile MR arasında küçük bir yuvarlak açıklık olup dört yılda bir kırmızıya dönerek kullanıcısına bu ayrıntıyı sunuyor.

frederique-constant-slim-line-perpetual-calendar-manufacture-4.jpg

Kılıç şeklindeki kollar, artık fosfor dolgulu olmasa da, beyaz lake kaplama sayesinde zamanı net bir şekilde gösterebiliyor. Takvim ibreleri kırmızı uçlarıyla kadrana canlılık katarken ay, kendine özgü bir üçgenle gösteriliyor. Saat 6 konumunda ise, natamam halde gibi duran ay fazı diski yer alıyor.

frederique-constant-slim-line-perpetual-calendar-manufacture-5.jpg

Yeni model gücünü Caliber FC-755 mekanizmadan alıyor. Tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunabilen otomatik mekanizmada kadran tarafındaki köprüler, açık kadrandan görülebilen çelik ve altın renkli bileşenlerle kontrast oluşturan gri bir kaplamayla geliyor. Aynı gri kaplama saatin karşı tarafında da devam ediyor. Mekanizmaya elle uygulanmış perlaj, Cenevre şeritleri, mavi vidalar ve iskeletleştirilmiş rotor ve Peter Speake ile iş birliğini ve limitli üretimi detaylandıran gravürler eşlik ediyor.

frederique-constant-slim-line-perpetual-calendar-manufacture-6.jpg

Sadece 135 adet ile sınırlı üretilen modeli siyah naylon kayış ve çelik katlanır toka tamamlıyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 11,995.

Benzer Haberler