alexa FC-397HGR5B6 | FC-397HN5B4 | Healey Chronograph Collection | Vintage Rally | Frederique Constant | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Vintage Rally Healey Chronograph Collection

frederique-constant-logo.png

Saat endüstrisinin butik isimlerinden Frederique Constant, klasik yarış otomobillerinden ilham alan yeni koleksiyonu Vintage Rally Healey Chronograph ile boy gösterdi.

fc-397hn5b4-frederique-constant-vintage-rally-healey-chronograph-collection-1-.jpg

Mekanik tutkusunun belki de en başarılı dışavurum şekilleri arasında yer alan saatler ve otomobiller bir araya geldiğinde ortaya çıkan sonuçlar çoğunlukla çok başarılı oluyor. Bu gerçeğin farkında olan markalar da bu iki farklı kavramı aynı çatı altında toplayan birbirinden başarılı modellere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

fc-397hsg5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-chronograph-collection-1-.jpg

Özellikle işin klasik otomobil alt grubunda ön plana çıkan markalardan biri de genç yaşına rağmen pek çok köklü saat markasını geride bırakacak başarılara imza atan Frederique Constant. Geçtiğimiz yıllarda sürpriz bir kararla Uzakdoğulu dev marka Citizen’in bünyesine dahil olan Frederique Constant, özellikle fiyat/performans konusunda kendinden sık sık söz ettirmeyi de başarıyor. 2004 yılından bu yana klasik otomobil rallilerinde sponsorluk anlaşmalarına devam eden marka, yeni tanıttığı Vintage Rally Healey Chronograph Collection ile sayfalarımıza konuk oldu.

fc-397hgr5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-chronograph-collection-1-.jpg

Yeni koleksiyonda üç farklı model yer alıyor. 42mm çapında tasarlanmış kasa ile sunulan modellerden ikisi paslanmaz çelik, diğeri ise pembe altın kaplamalı paslanmaz çelik kasa ile geliyor. 50 metre su geçirmezliğe sahip kasaların her iki tarafında da çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Arka kapakta her saat için limitli üretim numarası da ayrıca yer alıyor.

frederique-constant-vintage-rally-healey-chronograph-collection-1-.jpg frederique-constant-vintage-rally-healey-chronograph-collection-3-.jpg

frederique-constant-vintage-rally-healey-chronograph-collection-2-.jpg

Her biri sadece 2888 adet ile limitli üretilen modellerden paslanmaz çelik versiyonlar için British Racing Green zeminde beyaz alt kadran ve gümüş zeminde gri alt kadran olmak üzere iki farklı kadran opsiyonu yer alıyor. Koleksiyonun klasik karakteri daha ön planda olan pembe altın versiyonu ise lacivert zemin üzerinde beyaz kadran ile geliyor.

fc-397hn5b4-frederique-constant-vintage-rally-healey-chronograph-collection-2-.jpg

Yeni modellerin içerisinde ETA tabanlı Caliber FC-397 mekanizma yer alıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik Bi-Compax kronograf özellikli mekanizma tam kurulumda 46 saatlik güç rezervi sunuyor ve safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

frederique-constant-vintage-rally-healey-chronograph-collection-4-.jpg

Koleksiyonda yer alan tüm modeller, kadran renkleri ile uyumlu hazırlanmış ve klasik otomobillerin deri direksiyonlarından ilham alınarak tasarlanmış perfore deri kayış ile geliyor.

fc-397hsg5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-chronograph-collection-2-.jpg fc-397hgr5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-chronograph-collection-2-.jpg

Paslanmaz çelik versiyonlar €2595, pembe altın kaplama versiyon ise €2895 etiket fiyatıyla vitrinlerde boy göstermeye hazırlanıyor.
Benzer Haberler