alexa Girard-Perregaux | Laureato | 38 mm | Copper | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Girard-Perregaux Laureato 38mm Copper

Girard-Perregaux, lüks spor saat segmentindeki başarılı temsilcisi Laureato model ailesinin 38mm ürün grubuna yeni bir versiyon ekledi.

girard-perregaux-laureato-38-mm-copper-1.jpg

Lüks saatçiliğin en popüler segmentleri arasında yer alan entegre bilezikli spor saat konsepti, hız kesmeden yükselişine devam ediyor. 1972 yılında ünlü saat gurusu Gerald Genta’nın elinde hayat bulan Audemars Piguet Royal Oak ile başlayan bu akım, bugün saat dünyasının en çok arzulanan modellerine de ev sahipliği yapıyor.

girard-perregaux-laureato-38-mm-copper-2.jpg

Girard-Perregaux’nun bu konseptteki bayrak gemisi Lauerato da yeni eklenen versiyonlarla gelişmeye devam ediyor. Özellikle son yıllarda kasa çaplarının küçülmeye başlamasıyla dikkatleri üzerine toplayan orta boy/üniseks model ailesine eklenen yeni versiyon, bakır tonlu kadranıyla beğeni topluyor.

girard-perregaux-laureato-38-mm-copper-3.jpg

Yeni model, ürün grubunun orta boy ölçüsünü temsil eden 38mm kasa çapı ile geliyor. 10mm’lik toplam yüksekliği ile oldukça konforlu bir kullanım vadeden kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. Düz çizgileri yuvarlak hatlarla bir arada kullanan mimarisi ile çoktan kült tasarımlar arasına giren kasanın ön yüzünde sekizgen bezel yer alıyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların bulunduğu şık kasa, GP logolu kurma koluna da ev sahipliği yapıyor. Ait olduğu segmente uygun şekilde 100 metre su basıncına dayanıklı üretilen kasa, saatin hemen her koşulda kullanıcısına eşlik etmesine de imkan sağlıyor.

girard-perregaux-laureato-38-mm-copper-4.jpg

Modelin isminde Copper (bakır) kelimesi geçiyor olsa da, şık kadran kahverengiden pembe altına doğru giden birçok tona bürünebiliyor. Model ailesinin sembol detaylarından Hobnail zemin deseniyle süslenen kadranda zaman, baton kollardan ve indekslerden takip ediliyor. Kadran rengine uygun zeminli diskle donatılan tarih fonksiyonu, saat 3 hizasındaki pencereden izlenebiliyor. Super-LumiNOVA fosfor malzemesi ise, zamanın düşük ışıklı ortamlarda bile kolayca okunabilmesini sağlıyor.

girard-perregaux-laureato-38-mm-copper-5.jpg

Yeni versiyonda, model ailesinden aşina olduğumuz, Caliber GP03300-2034 mekanizma yer alıyor. 218 parçalı/27 taşlı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 46 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Marka standartlarına uygun dekoratif detayların yanı sıra masif altın rotorla donatılan in-house mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan zevkle izlenebiliyor. 

girard-perregaux-laureato-38-mm-copper-6.jpg

Girard-Perregaux Laureato 38mm Copper, kasayla bütünleşen hatları kadar bilekteki konforu ile de sektörün en başarılı tasarımları arasında yer alan çelik bilezik ile geliyor. Şık bilezik bileğe GP logolu katlanır klips ile sabitleniyor.

Aralık 2022 itibarı ile satış noktalarına ulaşması planlanan model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 14’200.

Benzer Haberler