alexa Laureato | White Ceramic | Girard Perregaux | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Girard Perregaux Laureato 38mm White Ceramic

Girard-Perregaux_logo-svg.png

Girard-Perregaux, 2016 senesinde markanın 225. yılı anısına yeniden tasarlanmış yüzüyle saatseverlerin beğenisine sunduğu Laureato Koleksiyonu’na yeni bir model ekledi. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan siyah seramik versiyonun ardından ikinci alternatif materyal kullanılarak üretilen model olma unvanını taşıyan versiyon, beyaz seramik kasası ve pırlanta işlemeli bezeli ile dikkat çekiyor.

Girard-Perregaux-Laureato-38mm-White-Ceramic-3.jpg

Milano’lu bir mimar tarafından 70li yıllarda yaratılan ve aynı dönemde Gerald Genta tarafından tasarlanan Audemars Piguet Royal Oak ve Patek Philippe Nautilus gibi ikonik modellere rakip olarak tasarlandığı düşünülen Laureato Koleksiyonu, Baselworld 2016 bünyesinde yenilenmiş yüzüyle bir kez daha saatseverlere merhaba demişti. Markanın 225. yıldönümü anısına tasarlanan yeni koleksiyon büyük beğeni toplamıştı.

Koleksiyon “erkek saati” geçmişine sahip olsa da yeni tanıtılan serinin içerisinde kadın modelleri de mevcuttu. Ancak model ailesinde seramik gibi alternatif bir malzemeden üretilen ilk kadın modeli bu oldu. Koleksiyonun sembol detaylarından sekizgen ve yuvarlak formlara aynı anda yer veren bezel, bu modelde paslanmaz çelikten üretilmiş ve üzerine 56 adet pırlanta işlenmiş. Hobnail olarak bilinen pötikareli yüzey desenini taşıyan kadranla tasarlanan modelin tarih fonksiyonu ise saat 3 noktasına yerleştirilmiş.

Girard-Perregaux-Laureato-38mm-White-Ceramic-1.jpg

Mat ve dikine satine yüzeyle hazırlanan beyaz seramik kasanın boyutları 38mm x 10.7mm olarak ayarlanmış. 100 metre su geçirmezlik değeri sunan kasaya yine beyaz seramikten üretilmiş bilezik eşlik etmiş.

Girard-Perregaux-Laureato-38mm-White-Ceramic-2.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 3300 tercih edilmiş. Otomatik kurgulu mekanizmanın çalışma hızı 4Hz, tam kurulumda sunduğu güç rezerv süresi ise 42 saat olarak ayarlanmış.

Benzer Haberler