alexa 49557-52-131-BB6C | 49557-11-132-BB6C | WW.TC | Girard Perregaux
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Girard Perregaux WW. TC 1966

Girard-Perregaux_logo-svg.png

Girard-Perregaux’un, saat dünyasının belki de en kullanılabilir komplikasyonlarından olan World Timer özelliği ile beğeni toplayan klasikleşmiş koleksiyonu WW. TC, yeni bir mekanizma ve günlük kullanıma çok daha uygun boyutlara sahip kasasıyla tekrar boy gösterdi.

Kısa zaman öncesine kadar üst segment markaların tekelinde olan World Timer özellikli modeller artık pek çok farklı segmentten markanın ürün grupları arasında kendine yer buluyor. Saat dünyasının belki de en kullanılabilir komplikasyonlarından biri olan World Timer denildiğinde şüphesiz ilk akla gelen markalardan biri de Girard-Perragaux. İsviçreli ünlü marka, tam 16 senedir hayat verdiği WW. TC koleksiyonuyla World Timer komplikasyonları arasında kendine has bir yere sahip. 

Girard-Perregaux-1966-WW-TC-49557-52-131-BB6C-1.jpg

Geçmişte World Timer WW. TC modeli ile inceleme köşemize konuk olan koleksiyon horolojik anlamda çok başarılı olsa da özellikle üzerine eklenen kronograf modeli nedeniyle kalınlaşan kasasından ötürü günlük kullanım için biraz zor bir alternatif olarak kalıyordu. Bu duruma kayıtsız kalmayan Girard-Perragaux, SIHH 2017 öncesinde tanıttığı yeni World Timer modeli ile bir kez daha saatseverleri memnun etmeyi başardı.

44mm kasa çapına sahip önceki versiyon ile kıyaslandığında, konfor anlamında oldukça iddialı bir revizyona uğrayan modelin, bu konudaki en büyük yardımcısı yenilenen mekanizması olmuş.

Girard-Perregaux-1966-WW-TC-49557-52-131-BB6C-2.jpg

Koleksiyona yeni eklenen model 18K pembe altın ve paslanmaz çelik olmak üzere iki farklı versiyon olarak hazırlanmış. Paslanmaz çelik versiyon için bir de metal bilezik opsiyonu bulunan koleksiyondaki en önemli yenilik, 40mm’lik çap ölçüsüyle gayet kompakt bir yapı sunan yeni kasa tasarımı. Sadece 12mm’lik kalınlığıyla kolda gayet konforlu bir kullanım vadeden kasanın simetrik yerleştirilmiş iki ayar tepesi de zarif bir formda tasarlanmış.

Hem ön hem de arka kısmında safir Kristal camların yer aldığı kasa 30M su geçirmezlik değerine sahip şekilde tasarlanmış.

Girard-Perregaux-1966-WW-TC-49557-52-131-BB6C-3.jpg

44mm kasa çapına sahip önceki versiyon ile kıyaslandığında, konfor anlamında oldukça iddialı bir revizyona uğrayan modelin, bu konudaki en büyük yardımcısı yenilenen mekanizması olmuş. Girard-Perragaux’un kendi tasarımı ve üretimi olan GP03300, eski nesil versiyonlarda yer alan tarih ve kronograf özelliklerine yer vermiyor. Saat 6 noktasında yer alan küçük saniye göstergesi dışında başka bir özelliği bulunmayan otomatik mekanizma tam kurulumda 46 saatlik güç rezervi sunuyor.

Girard-Perregaux-1966-WW-TC-49557-11-132-BB6C-1.jpg

Kasa materyaline göre değişiklik gösterecek şekilde tasarlanmış kadran, markanın 1966 Koleksiyonu dahilinde yer alan tüm modellerde olduğu gibi retro detaylar sunuyor. Cep saatlerini andıran tasarımıyla vintage bir görüntü sunan kadran, World Timer özelliğine rağmen oldukça sade eve okunabilir yapısıyla da dikkat çekiyor.

18K pembe altın model siyah deri kayış ve yine pembe altın katlanır klips ile satışa sunulurken, paslanmaz çelik versiyon hem deri kayış hem de metal bilezik ile alınabiliyor.

Girard-Perregaux-1966-WW-TC-49557-11-132-11A-2.jpg

Bir nevi markanın sembol komplikasyonlardan biri halini almış olan World Time’ı, 40mm gibi oldukça konforlu ve modern bir kasa ile buluşturan modelin satış fiyatı henüz belli değil ancak kulağımıza gelenler fiyatın oldukça uygun olacağını söylüyor.

Benzer Haberler