alexa Glashütte Original | PanoMatic | Luna | Boutique Edition | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Glashütte Original PanoMatic Luna Boutique Edition

glashutte-original-logo.png

Saat endüstrisinin en önemli Alman menşeli markalarından kabul edilen Glashütte Original, zamana meydan okuyan tasarımı PanoMatic ürün grubunun kadın kullanıcılara yönelik tasarlanan yeni üyesi Glashütte Original PanoMatic Luna Boutique Edition ile boy gösterdi.

Glashu-tte-Original-PanoMatic-Luna-Boutique-Edition-1.jpg

Tamamı el işçiliği ile üretilen modelin göz alıcı kadranı yine marka bünyesinde hizmet veren ve Pforzheim de bulunan kadran atölyesi tarafından hazırlanmış. Doğal sedeften üretilen kadrana konsepte uygun mavi tonu verebilmek için sedef tabakanın arka kısmı mavi lak ile kaplanmış. Doğal sedef katmanın üzerinde yer alan desenlerin her parçada ayrı şekilde yer alıyor olması ise tüm saatleri türünün tek örneği haline getirmiş.

Glashu-tte-Original-PanoMatic-Luna-Boutique-Edition-4.jpg

Modelin klasikleşmiş detaylarından kabul edilen panoramik tarih fonksiyonu, saat 4 noktasına yerleştirilen oval formlu pencere ile kullanıcıya sunulmuş.

Glashu-tte-Original-PanoMatic-Luna-Boutique-Edition-5.jpg

39.4mm gibi iddialı bir çap ile tasarlanan kasa, paslanmaz çelikten üretilmiş. Kasanın dekorasyonunda, 64 adedi bezelde, 18 adedi de saat alt kadranında yer almak üzere toplam 82 adet pırlanta kullanılmış. Konsepte uygun şekilde yeniden tasarlanan ayar tepesinin uç kısmında ise 3mm ebadında bir pırlanta yer almış. Saatin tamamında kullanılan pırlantaların toplam değeri 1.09’u karatı bulmuş.

Glashu-tte-Original-PanoMatic-Luna-Boutique-Edition-2.jpg

Saate hayat veren mekanizma olarak ise markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 90-12 tercih edilmiş. 28800vph hızında çalışan mekanizmanın tam kurulumda sağladığı güç rezervi ise 42 saat olarak belirtilmiş.

Glashu-tte-Original-PanoMatic-Luna-Boutique-Edition-3.png

Glashütte Original PanoMatic Luna Boutique Edition açık mavi tonlarında ve Lousiana timsahı derisinden üretilmiş kayış ve paslanmaz çelik toka ile satışa sunulmuş. Saatin liste fiyatı ise 17.000,00 EUR olarak belirlenmiş.

Benzer Haberler