alexa 1-39-11-13-83-70 | Reed Green | SeaQ | Glashütte Original | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Glashütte Original SeaQ Reed Green

Glashütte Original, vintage esintiler taşıyan kompakt dalgıç modeli SeaQ serisini yeşil kadranlı ve yeşil bezelli yeni bir model ile genişletiyor.

glashutte-original-seaq-reed-green-1.jpg

Glashütte Original SeaQ serisi, Sakson markanın Spezialist Kolekisyonu altında yer alıyor. Koleksiyonun kompakt üyesi olarak da bilinen model ailesi, tasarım detayları açısından markanın 1969 Spezimatic Type RP TS 200 dalgıç saatini temel alıyor. Ürün grubu, siyah ve mavinin ardından, son zamanların en popüler renklerinden yeşili de kadranına taşıyor.

glashutte-original-seaq-reed-green-2.jpg

Özellikle vintage saat meraklılarının radarından hiç çıkmayan Skin-Diver konseptini hatırlatan tasarım detayları barındıran model, 39.5mm çapında ve 12.15mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Paslanmaz çelik kasanın ön yüzünde, yansıma önleyici kaplamaya sahip bombeli safir kristal cam ve yeşil seramik mineli dalgıç bezeli, arkasında ise masif paslanmaz çelik kapak görev yapıyor. Mat ve parlak yüzeylerin birlikte kullanıldığı kasa, markanın imzasını taşıyan kilitli kurma kolu eşlik ediyor. Şık model, 200 metreye kadar su basıncına dayanım gösteriyor.

glashutte-original-seaq-reed-green-3.jpg

Yeni modele mat yeşil zeminli bir kadran eşlik ediyor. Büyük rakam indekslerin yanı sıra baton markörlerin de yer aldığı kadranda geniş tasarlanmış akrep ve yelkovan görev yapıyor. Gümüş renkli Super-LumiNOVA fosfor dolgusu sayesinde hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik sunan kadranın saat 3 hizasında tarih penceresi bulunuyor.

glashutte-original-seaq-reed-green-4.jpg

Glashütte Original SeaQ Reed Green, serinin önceki versiyonlarında olduğu gibi, Calibre 39-11 mekanizma ile hayat buluyor. Glashütte Original bünyesinde tasarlanıp üretilen 25-taşlı otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 40 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

glashutte-original-seaq-reed-green-5.jpg

Yeni model, üç parçalı paslanmaz metal bileziğin yanı sıra gri tekstil ve siyah kauçuk kayış olmak üzere, üç farklı referansla geliyor. Şimdilik sadece ABD sınırlarında satışa sunulan modeli dünya genelinde satış noktalarına ulaşması için ise Mayıs 2021 ön görülüyor.

glashutte-original-seaq-reed-green-6.jpg

Benzer Haberler